Duda ostro popłynął! Takich słów nikt się nie spodziewał!

Prezydent Andrzej Duda nie jest raczej znany z ostrego języka. Tym razem dał się poznać jako ostry, stanowczy polityk. To co powiedział, Polacy zapamiętają to na zawsze!

 

Stało się to na co czekali wszyscy. Prezydent Andrzej Duda zerwał z wizerunkiem ciepłego, stonowanego polityka i zabrał głos w sprawie sędziów i reformy sądownictwa. W wywiadzie udzielonym dla TVP INFO w zaledwie kilka minut ostro skrytykował niektórych sędziów. Zarzucał im skandale, łamanie prawa, przeszłość komunistyczną.

 

Głowa naszego kraju w rozmowie z TVP INFO powiedział: „Wśród sędziów w Polsce jest grupa, niestety dosyć istotna, ludzi, którzy uważają, że ma być tak, jak było, czyli że sędziowie de facto nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, przede wszystkim odpowiedzialności dyscyplinarnej”. Dodał również: „Sędzia nie może przekraczać sobie w dowolny sposób prędkości na drodze, a potem legitymować się legitymacją sędziowską, żądać, aby go zostawiono w spokoju. Bo jemu wolno, dlatego, że on ma immunitet. A takie sytuacje są częste”

 

Nowa ustawa zwana również przez posłów KO „ustawą kagańcową” ma oczyścić środowisko sędziowskie i zapobiec upolitycznianiu sądów. Ma to być koniec „nadzwyczajnej kasty”. Prezydent zwrócił uwagę, że: „Na zachód Europy płynie z Polski rzeka kłamstwa na temat tego, co dzieje się, jeżeli chodzi o ustawodawstwo wobec wymiaru sprawiedliwości. Opowiadane są niestworzone historie, a Polska jest demonizowana”.

 

Przypomnijmy, że nowa ustawa Prawa i Sprawiedliwości wprowadza zmiany w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, a także modyfikację procedury wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Prezydent w wywiadzie dla TVP INFO zaznaczył, że przeprowadzenie takiej ustawy to konieczność. Argumentował to słowami: „Władza sądownicza próbuje pokazać całemu społeczeństwu, władzy ustawodawczej i wykonawczej, że jest mocniejsza i ma nad nimi przewagę. Konstytucja RP ani trójpodział władzy nie przewidują takiej sytuacji.”

 

ZOBACZ: POWIESIŁ się gwiazdor „Świata według Kiepskich”?!

 

Internet aż kipi od złośliwych komentarzy. Jak czytamy: „Pan Prezydent się za bardzo zagalopował. Nie podał żadnego przypadku dotyczących sędziego i jego przewinienia. Dlaczego nie widział że Przyłęcka go oszukała bo się samo powołała na prezesa TK”. „Dlaczego obraża sędziów za granicami kraju mówiąc o komunistycznych sędziach zapomina o Przyłęckiej, Piotrowiczu”.

 

Źródło: TVP INFO, wp.plKomentarze