Dulkiewicz pojechała do Watykanu, by przekazać papieżowi…

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz pojechała do Watykanu na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Gospodarz Gdańska chciała przekazać papieżowi…

 

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z jej zastępcą Piotrem Grzelakiem uczestniczyła w środowej w audiencji generalnej na placu św. Piotra. Później politycy mieli okazję porozmawiać z Ojcem Świętym Franciszkiem i przekazać mu zaproszenie na 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

Jak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent miasta Gdańska, napisała nawet do papieża Franciszka list. Poniżej publikujemy jego fragment:

 

Bardzo chcielibyśmy gościć Waszą Świątobliwość w naszym mieście! Gdańsk odegrał wielką rolę w wydarzeniach XX wieku. Tutaj, na Westerplatte, strzały z pancernika „Schleswig-Holstein” zapoczątkowały jedną z najstraszliwszych wojen – II wojnę światową. Tutaj też narodziła się Solidarność, największy ruch pokojowej, zwycięskiej rewolucji w Europie, który do dziś pozostaje wzorem dla wielu ruchów społecznego sprzeciwu. Nieodżałowany Jan Paweł II mówił: Światło idzie z Gdańska!

 

 

ZOBACZ TEŻ: Mikołaj Roznerski wziął ślub w tajemnicy? Wymowne zdjęcie!

 

Przypomnijmy, że 31 sierpnia 2020 roku przypada okrągła 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Jesteśmy ciekawi, czy papież Franciszek zechce skorzystać z zaproszenia pani prezydent Gdańska i zaszczyci nas swoją obecnością w przyszłe lato.

 

Źródło: TwitterKomentarze