DUŻE zmiany w pomocy dla rodziny! Rząd nie miał wyboru!

Rząd wprowadza zmiany w pomocy dla rodziny. Nie było innego wyboru! Co się stało?

Karta Dużej Rodziny ma być wkrótce dostępna dla szerszej grupy odbiorców! Będziemy ją mogli znaleźć w aplikacji mObywatel.

Zobacz także: NIEPOKOJĄCE słowa Małgorzaty Kożuchowskiej! Co się stało?!

– To bardzo dobra wiadomość. Z Karty Dużej Rodziny będzie można łatwiej korzystać, mając jej elektroniczną wersję w telefonie. Poza tym rozwiązanie ograniczy biurokrację, a także pozwoli uniknąć opłaty za domówienie elektronicznej formy Karty – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Karta Dużej Rodziny to zniżki dla rodzin 3+, a także rodziców, którzy mieli kiedyś na utrzymaniu minimum troje dzieci.

zapis
Fot. Pixabay

Od 2018 roku Karta Dużej Rodziny jest dostępna nie tylko w formie papierowej, ale też mobilnej.

Dzisiaj Kartę ma około milion rodzin wielodzietnych. To około 3,2 mln kart tradycyjnych, a elektronicznych – milion.

Do tej pory posiadacze tradycyjnych kart, aby skorzystać z wersji elektronicznej, musieli złożyć wniosek. Teraz idą zmiany.

Rada Ministrów przyjęła już projekt ustawy, w myśl którego aktywna Karta Dużej Rodziny będzie wyświetlana w aplikacji mobilnej mObywatel.

– Specyfika aplikacji mObywatel, polegająca na uwierzytelnianiu się osoby logującej się do niej profilem zaufanym, umożliwia rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny – aplikacja ta umożliwi bowiem pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który zaloguje się do tej aplikacji – wyjaśniła Marlena Maląg.

Zobacz także: WIELKA afera w TVP! Poszło o Jurka Owsiaka!

Nowe rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwi korzystanie z Karty. Rząd nie miał wyboru! Technologia idzie do przodu w bardzo szybkim tempie.

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze