Duży spadek zachorowań i zgonów z powodu COVID-19! Czy to już koniec 3 fali koronawirusa?

Mamy duży spadek liczby zakażeń koronawirusem. Czy to już koniec trzeciej fali?

W ostatnim czasie słyszeliśmy o coraz to nowszych rekordach zachorowań. Teraz liczba zakażeń zaczęła spadać.

– Mamy 2 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (351), mazowieckiego (278), małopolskiego (213), wielkopolskiego (204), łódzkiego (184), dolnośląskiego (182), pomorskiego (145), kujawsko-pomorskiego (131), zachodniopomorskiego (123), lubelskiego (107), opolskiego (76), podkarpackiego (66), świętokrzyskiego (57), warmińsko-mazurskiego (55), lubuskiego (53), podlaskiego (32). 39 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także: Wojciech Glanc miał mroczną wizję dotyczącą lata! „Tragedia na sopockim molo”

Z powodu COVID-19 śmierć poniosło 6 osób, a ze współistnienia COVID-19 z innymi chorobami – 22 osoby.

Rośnie za to liczba zaszczepionych. Wykonano już 11 995 786 szczepień, w tym pierwszą dawką 9 018 412.

– W ostatnim tygodniu odnotowaliśmy znaczący spadek zakażeń w całej Polsce. Zmniejszyło się także obłożenie łóżek szpitalnych dla pacjentów covidowych – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Nie możemy jednak spać spokojnie. Zagrożeniem są mutacje wirusa. Z nimi nie ma żartów. Minister zdrowia nie ukrywał, że rząd jest zaniepokojony mutacjami covida.

Wciąż musimy być przygotowani do kolejnej fali, o ile nowe mutacje nie znajdą się w zakresie ochrony szczepień. Jednym z głównych wysiłków i wyzwań będzie stworzenie skutecznego mechanizmu śledzenia mutacji wirusa w Polsce – dodał.

Zobacz także: Bardzo ważne zmiany w sprawie SZCZEPIEŃ. TE osoby będą miały pierwszeństwo!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo ZdrowiaKomentarze