Dwa DUŻE sklepy połączą się! Czy będzie TANIEJ?

Niebawem dwa duże sklepy połączą się! Co to oznacza dla klientów?

Prezes UOKiK zgodził się na przejęcie przez Tesco Polska właściciela sklepów Netto.

Pod marką Netto w Polsce istnieje 386 sklepów. Tesco Polska ma 320 sklepów, 2 centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw.

Zobacz także: GIGANTYCZNA kasa na pomoc firmom! Nie widać końca pandemii…

– Z tego przedmiotem koncentracji jest 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedziba główna i centra dystrybucyjne. Transakcja wynika z decyzji grupy Tesco o wycofaniu się z polskiego rynku – podał UOKiK.

Jakie są wnioski Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów?

– Przeprowadzone postępowanie wykazało, że w każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi dyskontami, supermarketami i hipermarketami. To oznacza, że po dokonaniu transakcji struktura tych rynków nie zmieni się na niekorzyść konsumentów, dostawców czy przedsiębiorców prowadzących mniejsze sklepy – powiedział Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

supermarket sklep
Fot. Pixabay

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów mówi, że transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, gdy biorą w niej udział przedsiębiorcy, którzy mieli obrót w roku poprzednim wynoszący miliard euro (świat) lub 50 mln euro (Polska).

Co to oznacza dla nas? Czy będą niższe ceny? Raczej nie. Wszystko wskazuje na to, że oferta i ceny zostaną ujednolicone do poziomu z obecnej oferty Netto.

Dodatkowo sklepy Tesco w Gliwicach, Szczecinie, Krakowie, Gdyni, Kielcach, Katowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim zostaną sprzedane innym podmiotom.

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE słowa Moniki Mrozowskiej! Chodzi o DZIECKO!

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiKKomentarze