Dwa NOWE uprawnienia dla kierowców kat. B! Ministerstwo potwierdza…

Jeździsz samochodem? To musisz wiedzieć. Dwa nowe uprawnienia dla kierowców kat. B. Ministerstwo Infrastruktury właśnie to potwierdziło. O jakie zmiany chodzi?

Jeżeli jeździsz samochodem przeczytaj koniecznie ten artykuł. Musisz to wiedzieć!

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało właśnie, że kierowców już niedługo będą czekać spore zmiany. O jakie zmiany dokładnie chodzi? O dwa, nowe uprawnienia dla kierowców kat. B.

Jak się okazuje już niedługo kierowców kat. B czeka…

znaczne rozszerzenie uprawnień. Aktualnie kierowca, który posiada prawo jazdy kat. B może prowadzić pojazdy, które ważą do 3,5 tony. Jeśli nowe uprawnienia wejdą w życie kierowcy będą mogli prowadzić pojazdy ważące nawet i 4,5 tony. Chodzi tu przede wszystkim o pojazdy, które posiadają napęd alternatywnymi.

(…) będzie można poruszać się „pojazdem samochodowym zasilanym paliwami alternatywnymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t oraz nieprzekraczającej 4250 kg, jeżeli przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 t wynika z zastosowania paliw alternatywnych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, a informacja o tym przekroczeniu jest odnotowana w dowodzie rejestracyjnym

-taką informację możemy przeczytać na portalu moto.pl.

To jednak nie wszystko. Warunkiem kolejnym jest posiadanie prawa jazdy co najmniej dwa lata.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy według Was jest to dobry pomysł, czy powinno zostać tak jak jest?

 Komentarze