Dwie zakonnice zaszły w ciążę podczas misji w Afryce! Diagnoza lekarza była dla nich (…)!

Dwie zakonnice zaszły w ciążę podczas misji w Afryce! Diagnoza lekarza była dla nich (…)!

Dwie siostry zakonne, które pojechały na misję do Afryki po powrocie do Włoch dowiedziały się, że są w ciąży! Diagnoza lekarza była dla nich ogromnym zaskoczeniem!

Zakonnice, które spodziewają się dzieci pojechały na misję do Afryki. Jedna z sióstr mieszkała w klasztorze w prowincji Mesyna w Italii, druga z nich była matką przełożoną w okolicy Ragusa na Sycylii, gdzie zajmowała się opieką nad osobami starszymi. Zakonnice od dawna chciały służyć na „Czarnym Lądzie”, ponieważ tam się urodziły. Kilka tygodni po powrocie do swoich klasztorów jedna z nich bardzo źle się poczuła. Siostra wybrała się do miejscowego lekarza, który oznajmił jej, że jest w ciąży.

 

 

 

 

Diagnoza była szokiem zarówno dla medyka, jak i samej zakonnicy, która nie chce komentować sprawy i zapowiedziała, że rzuci stan duchowny, aby wychować dziecko. Do tematu odniósł się burmistrza miasteczka, w którym znajduje się klasztor, gdzie służyła zakonnica Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie .” Druga z sióstr, która również za kilka miesięcy urodzi dziecko postanowiła zrzucić habit i wrócić do swojej ojczyzny, Madagaskaru.

 

ZOBACZ TAKŻE:Zakonnice ukradły prawie 2 miliony złotych i przepuściły wszystko w kasynach! Ich proceder trwał przez lata

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.com

REKLAMA
REKLAMAKomentarze