Dzieci stratowały się w szkole. Dwoje nie żyje…

Jak podała państwowa agencja prasowa Xinhua dwoje dzieci zostało w środę stratowanych na śmierć, a ponad 20 odniosło obrażenia podczas przerwy międzylekcyjnej w szkole podstawowej w mieście Puyang w prowincji Henan w środkowych Chinach.

Do tragicznego wypadku doszło, gdy podczas przerwy uczniowie kierowali się do toalet. Nie są znane szczegóły. Lokalne władze poinformowały, że rozpoczęto śledztwo w tej sprawie. Ranne dzieci trafiły do szpitala.

Poprzednie podobne incydenty w chińskich szkołach wiązano z przepełnieniem i nieodpowiednio zaprojektowanymi oraz wybudowanymi budynkami. Inne problemy z bezpieczeństwem dotyczyły instalacji wykonanych ze szkodliwych substancji, z których unosiły się niebezpieczne dla zdrowia dzieci opary.

W 2013 roku czworo uczniów zostało stratowanych na śmierć, gdy w liceum w prowincji Hubei (Hupej) wybuchła panika po zawaleniu się jednej ze ścian. Najkrwawszy wybuch paniki w Chinach w ostatnich latach miał miejsce 1 stycznia 2015 roku, gdy 36 osób zginęło na bulwarze w Szanghaju podczas noworocznych zabaw.

PAPKomentarze