„To co dzieje się w MON to jeden wielki skandal…” (VIDEO)

Zdaniem posła PO Marcina Kierwińskiego szef PiS Jarosław Kaczyński „powinien pójść po rozum do głowy” i odwołać Antoniego Macierewicza z funkcji ministra obrony narodowej. „To co się dzieję w resorcie obrony narodowej to jest jeden wielki skandal.”

 

Polityk pytany w „Kwadransie politycznym” w TVP1 o zapowiedzi Platformy złożenia kolejnego wniosku o wotum nieufności wobec szefa MON podkreślił, że to co się dzieję w tym resorcie to „jeden wielki skandal”.

„Ja jestem bardzo konsekwentny i niemal od początku tej kadencji mówię, że największym szkodnikiem w tym rządzie jest Antonii Macierewicz. W sytuacjach bardzo niepewnych jeśli chodzi o politykę międzynarodową mamy człowieka, który rozmontowuje polską armię”.

 

Jego zdaniem Antoni Macierewicz jest człowiekiem, który doprowadził do „zapaści polskiej armii. Jeżeli tego człowieka dalej prezes Kaczyński będzie bronił, będzie pozwalał mu zatrudniać kolejnych Misiewiczów – to tak, złożymy kolejny wniosek o wotum nieufności”.

 

Poseł Kierwiński w „Kwadransie politycznym” mówił także o jutrzejszym przyjeździe Donalda Tuska do Polski i jego wizycie w prokuraturze, o politycznych planach Platformy Obywatelskiej czy o kolejnych wotach nieufności, które PO zgłasza wobec ministrów. Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi:

https://www.youtube.com/watch?v=mzOz1vZ77z8

 
PAP
kd

Komentarze