Dzięki nim zachowasz zdrowe SERCE! Likwidują obrzęki i zastoje żylne

Chcesz zachować mocne i zdrowe serce? Sprawdź, jakie są naturalne sposoby na to by unormować także wysokie ciśnienie.

Mogą poprawiać dotlenienie serca, wspomagać siłę skurczu mięśnia sercowego, a nawet działać rozkurczająco na naczynia wieńcowe.

 

Szczególną ostrożność powinny jednak zachować osoby chore przewlekle, stale przyjmujące leki, ponieważ połączenie ziół na serce i niektórych farmaceutyków może wywołać wiele działań niepożądanych.

 

Przedstawiamy naturalne sposoby na to, by wzmocnić serce:

 

Głóg jest bogaty w aminy aromatyczne o właściwościach regulujących czynność układu krążenia. W ich składzie są także flawonoidy i aminokwasy. Owoce głogu mają mniej flawonoidów, ale więcej procyjanidyn oraz pochodnych epikatechiny, a także witaminę C oraz witaminę A.

 

Napar z tej rośliny może być stosowany w leczeniu łagodnych postaci choroby wieńcowej. Głóg wykazuje także działanie tonizujące na mięsień sercowy i nieznacznie zwiększa siłę jego skurczów, rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie krwi i wzmacnia ściany tętnic. Poza tym działa przeciwzapalnie oraz przeciwzakrzepowo.

 

Naparstnica wełnista to kolejna roślina, która może w znaczny sposób zwiększać siłę skurczu mięśnia sercowego, a tym samym zwalniać tętno. Glikozydy izolowane z liści i nasion wchodzą np. w skład preparatów stosowanych w leczeniu niewydolności krążenia.  Dlatego w momencie przyjmowania stałych leków nasercowych należy skonsultować decyzję wprowadzenia ziół z lekarzem.

Ponadto zioła które sprzyjają pracy sercu to: serdecznik pospolity, jemioła pospolita, miłorząb japoński.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Masz zły dzień? DZIĘKI TYM PIOSENKOM POCZUJESZ SIĘ LEPIEJ!

 

Źródło:poradnikzdrowie/pixaby

Komentarze