Dzięki tej roślinie uchronisz się przed spotkaniem z kleszczem! Boją się jej jak diabeł święconej wody!

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to okres wzmożonej aktywności kleszczy. Przebywając na łące czy w lesie nie trudno złapać niechcianego pajęczaka, dlatego warto się zabezpieczać. Szczególnie powinniśmy mieć tu na uwadze dzieci, ale jak dowodzą najnowsze badania również dorośli muszą się mieć na baczności.

 

 

Kleszcze to drobne pajęczaki, które z pozoru wyglądają niegroźnie jednak niech nas to nie zwiedzie. Są one nosicielami takich chorób jak borelioza czy kleszczowe zapalenie opon mózgowych, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla człowieka. Jaki jest więc skuteczny sposób walki z kleszczami. Jednym z nich są preparaty w aerozolu, warto jednak skorzystać z naturalnych środków.

 

 

Roślina, której te drobne pajęczaki unikają jak przysłowiowy diabeł święconej wody to wrotycz, nazywany również mlecznicą. Jest to bardzo popularna i występująca na terenie całej Polski roślina. Dużym udogodnieniem jest fakt, że rośnie przy drogach dlatego nie musimy się zbytnio wysilić, by ją znaleźć. Mlecznica  ma zółtopomarańczowe kwiaty i charakteryzuje się intensywnym korzennym zapachem, który odstrasza kleszcze, a także inne uciążliwie owady jak komary czy muchy.

 

fot.mlecznica

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.com, youtube.com

 Komentarze