Dzięki temu szybko pozbędziesz się kaca! Zobacz jak zrobić to prostym domowym sposobem!

Weekend to dobry czas na spotkanie ze znajomymi. Często wiąże się to z wypiciem kilku głębszych, ponieważ kolegom się nie odmawia. Efekt popuszczenia hamulców jest opłakany, a kolejny dzień przez morderczego kaca staje się koszmarem. Aby się go pozbyć wcale nie musimy kupować specjalnych tabletek, ponieważ równie skutecznie można zrobić to domowym sposobem!

Ile ludzi tyle pomysłów! Każdy zwalcza kaca na swój sposób, jednak nie wszystkie metody są skuteczne i działają. Mogę mieć również zupełnie odwrotne skutki. Przykład, wiele osób leczy go wypijając kolejnego dnia piwo! I choć według wielu jest to skuteczny sposób to lepiej omijać go szerokim łukiem! Zdecydowanie korzystniej zrobić to domowym sposobem jakim jest napój, który wykonamy w błyskawicznie. Wystarczy tylko wykorzystać litr średniozmineralizowanej wody niegazowanej, cytryny, szczypty soli i imbiru. Taki napój zadziała na nas jak solidny zastrzyk witamin i szybko postawi na nogi! Warto więc poświęcić chwilę czasu i dla własnego dobra spróbować go samemu zrobić. 

 

 

ZOBACZ: Odcięła pijanemu mężowi przyrodzenie. Nikt nie słuchał dlaczego – teraz opowiada swoją wersję

 

 

Równie skuteczne na pozbycie się objawów zatrucia alkoholowego, takich jak mdłości, ból głowy i nieprzyjemny ból mięśni jest wypicie soku z kiszonej kapusty, która zawiera dużo witaminy C mającej zbawienny wpływ na szybką regenerację organizmu uzupełniając niedobór witaminy wypłukanej przez alkohol. Kiszona kapusta łagodzi również suchość w gardle, który jest jednym z objawów kaca. Podobne działanie ma również sok z kiszonych ogórków. Warto również spróbować załagodzić go sokiem pomidorowym czy sokiem z czerwonych buraków. Buraki podobnie jak kiszona kapusta czy ogórki uzupełniają niedobór witamin i minerałów pomocnych w regeneracji organizmu. Dzięki nim w szybki sposób pozbędziemy się toksycznych składników z organizmu. Pomidory natomiast pomogą uzupełnić niedobór potasu wypłukanego alkoholem. Warto również zaparzyć sobie rumianek i miętę, które szybko złagodzą ból brzucha i nieprzyjemne uczucie w żołądku. 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Na 100 MLN DZIECI czyha zagrożenie! Po COVID-19 przyjdzie NOWA EPIDEMIA

 Komentarze