Dzień Matki. Andrzej Duda udostępnił wyjątkowe nagranie ze swoją Mamą! Zobacz!

26 maja to Dzień Matki. Z tej okazji Andrzej Duda podzielił się wyjątkowym nagraniem.

Dzień Matki to święto sięgające swoją historią czasów starożytnych. Grecy i Rzymianie czcią otaczali matki-boginie, bo były one symbolem płodności i urodzaju.

 

W kolejnych wiekach poszczególne kraje określały swój sposób i daty, w jakich honorowano matki. Bo zawsze i wszędzie uznawano ich wyjątkową rolę w życiu rodziny i w społeczeństwie.

 

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. A kiedy przypada Dzień Mamy w innych krajach?

W Szwecji i Francji jest to ostatnia niedziela maja, w Irlandii czwarta niedziela wielkiego postu, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych – druga niedziela maja, a w Rosji – ostatnia niedziela listopada.

 

>>>Prezydent Duda w #Hot16Challenge2! Zobacz VIDEO!

 

Z okazji Dnia Matki prezydent udostępnił wyjątkowe nagranie dotyczące jego mamy – Janiny Milewskiej-Duda. Mama Prezydenta urodziła się w 1949 roku i była profesorem nauk chemicznych na krakowskiej Akademii Górniczo – Hutniczej.

 

Prezydent w filmiku pokazał swoje zdjęcia z dzieciństwa, na których jest właśnie z mamą:

 

Mama była moją ostoją – mówi Prezydent – jest osobą niezwykle wierzącą i przez to pewnie jest tak bardzo mocna. (…) Potrafiła być opoką, chociaż jest maleńka. Jest maleńka ciałem, ale wielka duchem. (…) Bardzo lubię ją przytulać – przyznaje Prezydent.

 

Andrzej Duda mówi też o swojej żonie Agacie Kornhauser-Duda, która jest nie tylko matką dla Kingi. Pani Prezydentowa ma też serce dla innych:

 

„Agata uwielbia dzieci”

 

Na koniec nagrania, Prezydent złożył życzenia wszystkim mamom z okazji Dnia Matki.

 

>>>Kinga Duda nie wróci już do kraju? Wiemy, dlaczego!

 

fot. youtube/Andrzej DudaKomentarze