Dziewczyny z Dubaju. Jaka KARA je spotkała?

O Dubaju krążą liczne legendy.

I nic dziwnego, bo to o Dubaju mówi się, że jest miastem rekordów. Najwyższe budynki, najdroższe desery, największe galeria handlowe i największe sztuczne wyspy. Także w tym, największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajduje się najbardziej ekskluzywny hotel. W Burj Al Arab Jumeirah za jedną noc zapłacimy niemal 7 tys. złotych.

Dziewczyny do Dubaju

I to tam właśnie, do Dubaju jeździły Polki do – tak zwanej – pracy. Dziewczyny to były nie tylko młode, atrakcyjne kobiety ale też często osoby publiczne – aktorki, modelki, celebrytki.

Cały proceder opisał Piotr Krysiak w książce „Dziewczyny z Dubaju”. Pokazuje on, że tytułowe dziewczęta prowadziły podwójne życie. W Dubaju funkcjonowały jako luksusowe prostytutki i zarabiały nawet po 500 euro dziennie. W Polsce zachowywały się przykładnie. Często miały rodziny, dzieci czy partnerów, przed którymi ukrywały to, czym zajmują się na wyjeździe.

Upiekło im się?

Pomimo tego, że dziewczyny z Dubaju zachowywały się niemoralnie, to wielu z nich wszystko udało się zachować w tajemnicy. Jak mówi Maria Sadowska, która będzie reżyserem filmu na podstawie książki Krysiaka:

„(…) są też takie, które są osobami publicznymi obnoszą się luksusem i sukcesem co jest pewnym rodzajem niezdrowej hipokryzji. Jedna wyszła za mąż za miliardera i mieszka w Nowym Jorku – prawdziwa Pretty Woman.”*

Sama reżyserka stara się być wyrozumiała wobec kobiet które imprezowały i – mówiąc wprost – prostytuowały się w Dubaju:

„Autor ostro skrytykował dziewczyny. Mam inną ocenę tych zdarzeń. Chcę uniknąć oceniającego spojrzenia. Nie chce patrzeć na nie z góry. Próbuje zrozumieć ich motywacje.”

Za karę spotkał je…

Maria Sadowska przy produkcji filmu pracować będzie z Dodą. Piosenkarka w zeszłym tygodniu prowadziła casting do „Dziewczyn z Dubaju” >>>Zobacz: To dla nich DODA przerwie karierę! Doda SZUKA dziewczyn…

Pomimo dosyć tolerancyjnego podejścia do kobiet, które „pracowały” w Dubaju, Sadowska ma też świadomość, że wiele z nich spotkała kara:

„(…) większość nie wyszła z tego obronną ręką. Do dziś tkwią w prostytucji, choć zaczynało się to jak z pozoru “niewinna” fascynująca zabawa. Konsekwencje „zabawy” przychodzą jednak z czasem, kiedy każdego dnia boisz się, że twój świat runie, bo ktoś odkryje prawdę.”

Zdaniem reżyserki najgorszy jest lincz, jaki spotkał „dziewczyny”:

„Moim zdaniem najgorszą karą, był lincz moralny, jaki dziennikarze i opinia publiczna zgotowali tym dziewczynom tutaj, w Polsce. W naszej kulturze w sprawach seksu każdy chce być sędzią moralności.”

Jakie spojrzenie na „Dziewczyny z Dubaju” zobaczymy w filmie? To okaże się za kilka miesięcy, bo zdjęcia do filmu mają rozpocząć się już marcu 2020 r.

POLECAMY: Tak Ewa CHODAKOWSKA świętuje URODZINY! Zobacz VIDEO!

 

*cyt. wprost.pl

fot. https://www.instagram.com/dubai/Komentarze