Dziś w samo południe stanie się TO!

Dziś mija 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym uroczystym świętem w samo południe wszyscy Polacy odśpiewają hymn narodowy!

Choć w zeszłym roku obchodzono okrągłą, setną rocznicę odzyskania niepodległości, to także i dziś Polacy równie hucznie będą świętować przez cały dzień.

ZOBACZ TEŻ: „Jak Czarniecki do Poznania”? Sprawdź, CZY na pewno ZNASZ tekst HYMNU POLSKI!?

„Niepodległa do hymnu” to jedna z akacji patriotycznych zaplanowanych na dzisiejsze święto. Od Bałtyku aż po Tatry i wszędzie, gdzie są tylko Polacy wybrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”. To już drugi rok z rzędu, gdzie Polaków połączy hymn narodowy! Mamy nadzieję, że ta akcja będzie obchodzona każdego 11-stego listopada.

 

Dziś hymn połączy wszystkich Polaków. „Mazurek Dąbrowskiego” odśpiewają wszyscy: piłkarze, artyści, siatkarze, politycy, policjanci, wojskowi. Nawet dzisiejsze imprezy sportowe będą miały biało-czerwoną aranżację.

 

„To dla nas zaszczyt, że możemy włączyć się w obchody Święta Niepodległości. Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego najbardziej kojarzy mi się właśnie ze sportem. Słyszymy go przed meczami drużyn narodowych, odgrywany jest także w chwilach triumfów polskich sportowców”. – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligii Siatkówki.

 

 

„Niepodległa do hymnu” obejmuje NIE TYLKO terytorium Polski. Wszędzie tam, gdzie są Polacy i gdzie przebywają przebywają przyjaciele naszego kraju wybrzmi dziś w samo południe „Mazurek Dąbrowskiego”. Plac Piłsudskiego w Warszawie, Stary Rynek w Krakowie, Ukraina, Kazachstan, Stany Zjednoczone połączy wszystkich rodaków. Hymn rozgrzeje serca naszych polskich polarników, którzy przebywają aktualnie w Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Gdy dziś będziemy na plaży w Rio de Janeiro nie zdziwmy się, gdy usłyszymy „Jeszcze Polska nie zginęła”. Nawet tam, na drugim końcu świata nasi rodacy przyłączyli się do tej patriotycznej akcji.

 

Na stronie niepodlegla.gov.pl można JESZCZE zlokalizować, gdzie najbliżej organizuje się akcję śpiewania hymnu Polski. Organizatorzy zachęcają, aby dodawać na mapie lokalizacje, w których wybrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”.  „Każdy może się włączyć i zaśpiewać razem z nami oraz każdy może dodać na mapie swoją lokalizację i zaprosić swoich sąsiadów i przyjaciół do wspólnego świętowania!”

 

Źródło: niepodległa.gov.pl

 

 Komentarze