Dziś wchodzą w życie godziny dla seniorów. Sprawdź na jakie usługi obowiązują

Od 15 października wchodzą w życie godziny dla seniorów. Obwiązywać one mają od 10 do 12 i tyczyć się będą osób powyżej 60 roku życia.

 

W związku z wyjątkowo licznymi zakażeniami koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie rząd postanowił wprowadzić różne ograniczenia i nakazy. Tym sposobem ponownie od 10 października wszyscy muszą chodzić w maseczkach w przestrzeni publicznej. Poza tym wprowadzone zostały również godziny dla seniorów. Te obowiązywać będą od czwartku 15 października.

 

Według premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego taki ruch ma chronić osoby starsze przed zarażeniem się koronawirusem.

 

Godziny dla seniorów obowiązywać będą w aptekach, sklepach spożywczych, na poczcie oraz w drogeriach od 10 do 12 i korzystać z nich mogą osoby powyżej 60 roku życia.

 

„Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 proc.” – tłumaczył Mateusz Morawiecki ogłaszając wprowadzenie godzin dla seniorów.

 

„Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach” – zaznaczył polski premier.

 

Warto przypomnieć, że w sklepach, galeriach handlowych i innych obiektach tego typu usług obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Obecnie w całej przestrzeni publicznej jest obowiązek zakrywania nosa i ust.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: PixabayKomentarze