Dziwne wiadomości w smartfonach! Polacy masowo otrzymują podejrzane…

Polacy masowo dostają podejrzane powiadomienia na swoje telefony. Co oznaczają i czy należy się ich obawiać?

Użytkownicy telefonów Samsung mogli otrzymać bądź lub dopiero otrzymają podejrzane powiadomienie na telefonie o treści w postaci liczby „1”. Z czego wynika wiadomość? Według doniesień portal tabletowo.pl może to być błąd testerów oprogramowania.

 

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT na pokładzie Ryanair! To, co się wydarzyło jest nie do opisania!

 

Powiadomienie przychodziło z aplikacji Samsunga „Znajdź mój telefon”. Dzięki niej można w każdej chwili zlokalizować sprzęt w razie jego utraty lub zdalnie go zablokować. Niektórzy użytkownicy po kliknięciu w powiadomienie odnotowywali ponowny restart urządzenia. Na szczęście nie wiąże się to z utratą danych na posiadanym telefonie czy innymi konsekwencjami. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że oprócz zrestartowania telefonu doszło także do wyrejestrowania z usługi, która umożliwia korzystanie z systemu płatności Samsung Pay.

 

Błąd ten, z pewnością mógł wprawić w dniu dzisiejszym wielu użytkowników w niemałą konsternację. Na szczęście dziwne powiadomienie nie jest żadnym atakiem ze strony hakerów czy oszustów. Wynikło z błędu osób tworzących to oprogramowanie.

 

„Powiadomienie zostało wysłane niezamierzenie do ograniczonej liczby urządzeń Galaxy. Pragniemy zapewnić naszych użytkowników, że nie wpływa ono w żaden sposób na funkcjonowanie ich urządzeń. Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości”poinformowało biuro prasowe Samsunga

 

Jeżeli dostałeś takie powiadomienie, nie rób nic- po prostu je zignoruj 🙂

 

Źródło: tabletowo.pl

fot. unsplashKomentarze