Edukacja seksualna i hostel dla osób LGBT w Warszawie. Czy Rafał Trzaskowski złamał prawo?

Z budżetu miasta Warszawy mają być realizowane dwa kontrowersyjne projekty. Pierwszy to warsztaty edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży, drugi to hostel interwencyjny dla osób LGBT.

Być może projekty te nie budziłby by tak wiele kontrowersji, gdyby nie podejrzenie o złamanie prawa, a konkretnie przepisów Konstytucji. Zastrzeżeń jest wiele.

 

fot. wsieci24.pl

 

Obydwa projekty miałyby być realizowane przez Lambda – Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT. Jeśli chodzi o edukację seksualną, nie podano do publicznej wiadomości ani programu tej „edukacji”, ani kwoty, jaka miałaby być na nią przeznaczona. Podobnie z hostelem interwencyjnym, co jest złamaniem zasady przejrzystości gospodarowania finansami publicznymi (art. 216 ust. 1 Konstytucji).

Dodatkowo, obydwa projekty mają dotyczyć przede wszystkim ludzi młodych, co również jest sprzeczne z konstytucją w zakresie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji) oraz konstytucyjnej zasady dobra dziecka (art. 72 Konstytucji).

 

Swoje zaniepokojenie poczynaniami Rafała Trzaskowskiego wyraził, wiceminister sprawiedliwości – Marcin Romanowski, który na briefingu Fundacji Mamy i Taty powiedział:

 

Polskie rodziny stoją w obliczu zagrożeń , które przynoszą im stronnicy anty-rodzinnych ideologii, w tym urzędujący tutaj Prezydent Rafał Trzaskowki. (…)

Obecnie miasto proponuje realizację zajęć poza szkołą. Nie znany jest program zajęć, podstawa naukowa programu, sposób i miejsce rekrutowania uczestników oraz przetwarzania zgód na udział.

 

Wspomniana Fundacja przygotowała petycję, w której wzywa Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do wycofania się „z finansowania hostelu interwencyjnego LGBT w ramach celu 1.1. Dbamy o siebie nawzajem przyjętym w Strategii rozwoju Miasta Stołecznego Warszawa do 2030 roku, uchwalonej przez Radę Miasta Stołecznego Warszawa w dniu 10 maja 2018 r.”.

 

Petycję można podpisać TUTAJ.Komentarze