Edyta Górniak znów zmasakrowała piosenki ?! Zaśpiewała dla polskich żołnierzy !

Wczoraj odbył się koncert „Murem za polskim mundurem”, którego celem było wsparcie i podziękowanie polskim służbom, które strzegą granicy z Białorusią. Występ Edyty Górniak znów wzbudził kontrowersje?

W podziękowaniu żołnierzom

Koncert „Murem za polskim mundurem” odbył się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. W tym artystycznym wydarzeniu wzięli udział polscy i zagraniczni wykonawcy. Jedną z najjaśniejszych gwiazd, które zaśpiewały dla mundurowych była Edyta Górniak. Służby mundurowe są niezwykle ważne dla artystki. Syn Górniak- Allan uczęszczał do szkoły o profilu wojskowym i swoją przyszłość wiązał właśnie z tą służbą. Piosenkarka wielokrotnie podkreślała jak bardzo jest dumna z postawy nastolatka. Gdy Edycie Górniak zaproponowano udział w tym niedzielnym koncercie, zgodziła się bez wahania.

Legendarne utwory

Edyta Górniak podczas wzruszającego koncertu „Murem za polskim mundurem” wykonała dwa legendarne utwory. Zaśpiewała „Czerwone maki spod Monte Cassino”. Niestety obok głosów osób zachwyconych interpretacją artystki, są też osoby, którym stanowczo nie spodobało się wykonanie tej piosenki przez Edytę Górniak. Zwłaszcza starsze pokolenie jest zniesmaczone interpretacją tej pięknej piosenki przez artystkę. Niektórzy uważają, że Górniak sprofanowała tak ważny dla Polaków utwór. Drugą piosenką, którą wykonała artystka był utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. W tym przypadku również nie brakuje krytycznych opinii odnośnie wykonania kultowego już utworu.

screen YouTube

Problemy z utworami ?

Edyta Górniak w swojej karierze ma już na koncie nieudane wykonania ważnych utworów. Najważniejszym z nich jest zaśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Korei. Było to w 2002 roku. Piosenkarka wówczas zmasakrowała hymn. Wykonanie było tak różne od pierwotnej wersji, że wiele osób zastanawiało się, co tak naprawdę zaśpiewała artystka. Media nie zostawiły na Edycie Górniak suchej nitki. Piosenkarka po latach wyjaśniała, że najpierw miała śpiewać z orkiestrą symfoniczną, a potem okazało się, że to orkiestra dęta. A to wpływa całkowicie na aranż. Wówczas po odśpiewaniu hymnu doszło do porażki Biało-Czerwonych na murawie. Miejmy nadzieję, że kontrowersyjne wykonanie utworów przez Edytę Górniak nie zaszkodzi mundurowym.

Zdjęcia: screen YouTube

 Komentarze