Eksperci ostrzegają! Gdy to przeczytasz już NIGDY nie będziesz zabierał ze sobą TELEFONU do…

W dzisiejszych czasach smartfony są z nami nierozłączne, a raczej my z nimi. Doszło do tego, że z telefonem bywamy już niemal wszędzie. Do czego to prowadzi i gdzie szczególnie nie powinniśmy zabierać ze sobą urządzeń? 

Wielu z nas ma dziwny zwyczaj zabierania telefonu do toalety. Eksperci ostrzegają jakie konsekwencje niesie ze sobą takie wbrew pozorom błahe zachowanie.

 

Doktor Lisa Ackerley, ekspert od higieny, tłumaczy, że wycieranie intymnych części po skorzystaniu z łazienki, a następnie podniesienie telefonu wiąże się z przeniesieniem bakterii z rąk na telefon, a tych w WC nie brakuje. Spora część z nich wywołuje choroby, jak chociażby groźne i bolesne zatrucia układu pokarmowego.

 

„Nawet jeśli nie używasz telefonu w momencie korzystania z toalety, nadal trzymasz go w ręce, kiedy wchodzisz do niej i z niej wychodzisz. To w zupełności wystarczy, żeby przenieść na niego bakterie, jeśli dotkniesz go przed umyciem rąk” tłumaczy ekspertka.

 

Kiedy spuszczasz wodę lub defekujesz, bakterie przenoszą się w powietrze, skąd już prosta droga do osadzenia się ich na powierzchni telefonu”.

 

 Jak długo bakterie mogą przetrwać na telefonie?

 

Nawet do kilku dni! Dzieje się tak, ponieważ tego typu urządzenie zazwyczaj rozgrzewa się pod wpływem użytkowania czy ładowania, co tworzy idealne środowisko dla groźnych mikroorganizmów.

 

Zdaniem dyrektora Biomedical Science Degree Programs poziom zanieczyszczenia zależy od lokalizacji toalety. Ta znajdująca się w domu czy niewielkim biurze nie powinna stanowić poważnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Toalety w szpitalu czy ogólnodostępnych dla wszystkich miejscach są już zagrożeniem.

 

Jeżeli chcemy zapobiec przenoszeniu zanieczyszczeń kałowych i wirusów nie należy zabierać ze sobą telefonu do toalety.

 

ZOBACZ TEŻ:Wierni niedowierzali! Podczas kazania KSIĄDZ nazwał IDIOTAMI wszystkich, którzy…

 

Pamiętajmy, że przenoszenie bakterii przez dotyk to nie jest ich jedyna opcja rozprzestrzeniania się. Wirusy i bakterie mogą pokonać drogę nawet w orębie do 2 m od toalety.

 

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabay

Komentarze