Ekstraklasa powraca – kto zostanie nowym mistrzem?

W poprzednim sezonie najlepszą drużyną na poziomie Ekstraklasy okazała się ekipa Lecha Poznań. Kolejorz wrócił na ligowy tron po 7 latach przerwy. W obecnej kampanii największe szanse na tytuł ma Raków Częstochowa. Czy podopiecznym Marka Papszuna uda się potwierdzić mistrzowskie aspiracje w rundzie wiosennej?

 

fot. Shutterstock

 

Raków i długo, długo nic?

 

Częstochowianie całkowicie zdominowali rozgrywki Ekstraklasy w pierwszej części sezonu. Raków uzbierał aż 41 z 51 możliwych punktów do wywalczenia. Jak łatwo policzyć aktualny lider tabeli stracił tylko 10 oczek w rundzie jesiennej, a jego przewaga nad wiceliderem wynosi 9 punktów. Tym samym, jeśli uda im się utrzymać taką dyspozycję w drugiej części rozgrywek, to goniący peleton będzie miał przed sobą naprawdę trudne zadanie. Kluczowym meczem, który może zdecydować o losach mistrzowskiego tytułu, będzie rywalizacja Rakowa na wyjeździe z Legią Warszawa. Wojskowi aktualnie mogą pochwalić się mianem niepokonanego zespołu przed własną publicznością, jednak w pierwszym meczu bezpośrednim pomiędzy tymi drużynami Raków całkowicie zdominował Legię.

 

Zakłady bukmacherskie mają wątpliwości, że każdy inny wynik niż zwycięstwo rakowa w tym sezonie Ekstraklasy będzie sporym zaskoczeniem. Przed rozpoczęciem rozgrywek przeliczniki na wygraną tej drużyny, a także Lecha Poznań były mniej więcej wyrównane. Aktualnie obrońca tytułu ma jednak nikłe szanse na walkę o mistrzostwo, ponieważ traci do Rakowa aż 13 oczek.

 

Legia Warszawa z matematycznymi szansami

 

Na pozycji wicelidera po rundzie jesiennej plasują się piłkarze z Warszawy. Legia po 17 rozegranych meczach uzbierała 32 punkty. Wojskowi nie prezentowali się jednak tak dobrze jak Raków Częstochowa, dlatego też trudno oczekiwać, aby miało się to diametralnie zmienić w drugiej części rozgrywek.

 

Głównym atutem tego zespołu w rundzie jesiennej były występy przed własną publicznością. Legia Warszawa przy Łazienkowskiej uzbierała 20 z 24 możliwych punktów i nie dała się nikomu pokonać. Jeśli uda im się podtrzymać takie statystyki w drugiej części sezonu, to szanse na mistrzostwo Polski pozostaną. Kluczowe będzie jednak bezpośrednie spotkanie z Rakowem, które odbędzie się w Warszawie. Jeśli Legia nie wygra tej rywalizacji, to losy tytułu mogą zostać rozstrzygnięte.

 

Lech Poznań

 

Aktualny obrońca tytułu ciągle ma matematyczne szanse na wywalczenie mistrzostwa, jednak tak naprawdę powinien skupić się na walce o europejskie puchary. Lech w tym momencie ma 13 punktów straty do lidera i plasuje się dopiero na 6. pozycji. Zakłady bukmacherskie spodziewają się jednak lepszej dyspozycji tego zespołu w rundzie wiosennej. Lech zgubił wiele cennych punktów na pierwszej części sezonu, co odbijało się na proponowanych kursach w zakładach sportowych. Polskie zakłady bukmacherskie wskazują jednak, że Kolejorz jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia miejsca w europejskich pucharach.

 

Więcej informacji sportowych znajdziesz tutaj.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze