Elżbieta Zapendowska KRYTYKUJE POLSKIE WOKALISTKI!

Elżbieta Zapendowska to jedna z najpopularniejszych trenerek wokalnych w Polsce. Jest krytykiem muzycznym. W przeszłości była jurorką w programie „Idol”, „Jak oni śpiewają” oraz „Must be the music”.

 

 

 

 

Elżbieta Zapendowska urodziła się 11 maja 1947 roku w Starachowicach. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Opolu w klasie fortepianu i pedagogikę na Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach siedemdziesiątych prowadziła Opolskie Studio Piosenki, natomiast w 1992 roku rozpoczęła współpracę ze Studiem Buffo w Warszawie. Trenowała również wokalistów z Teatru Muzycznego Roma. Pani Ela była trenerką wielu znanych wokalistów, m.in. Doroty Rabczewskiej, Nataszy Urbańskiej, Roberta Janowskiego, Katarzyny Groniec, Tomka Makowieckiego, czy Małgosi Andrzejewicz.  

 

 

 

 

 

Pani Elżbieta Zapendowska niejednokrotnie udowadniała, że jest osobą szczerą i bezpośrednią. Ma dość cięty język i nie boi się wyrażać swoich opinii. Ostatnio bardzo krytycznie odniosła się do młodych, utalentowanych wokalnie osób.

 

 

 

 

 

Uważają, że skoro mają talent, to wszystko im się należy. Bzdura! Ile jest programów promujących ludzi śpiewających? Mnóstwo! Ile jest tam świetnych wokalistów? Całe tłupmy. Ilu z nich robi karierę? Prawie nikt. Gdzie jest powód? Ładne śpiewanie to za mało, by osiągnąć sukces – przyznała specjalistka od emisji głosu w rozmowie z dziennikarzami Plejady.

 

 

 

Zdaniem specjalistki, śpiewanie nie wystarczy, ponieważ po dłuższym czasie nudzi słuchaczy. Na scenie trzeba zaprezentować o wiele więcej. Posiadać „to coś”.

 

 

 

„Trzeba mieć w sobie coś, co przykuje uwagę odbiorców i co spowoduje, że zatrzymają się oni w pół kroku, słysząc nasz głos. Bardzo śmieszy mnie, jak ładnie śpiewające polskie wokalistki mówią, że są artystkami. Nie są! One są po prostu piosenkarkami, które poprawnie wypadają na scenie. To wszystko” – krytykuje pani Ela.

 

 

Sprawdź również: Elżbieta Zapendowska ostro o Górniak: „Dla mnie to zwykła…”

Zdjęcie: Youtube

 

Komentarze