Elżbieta Zapendowska ostro o Górniak: „Dla mnie to zwykła…”

Elżbieta Zapendowska jest znana z ostrego języka i ciętych ripost. Przez wiele lat zasiadała jako juror w programie „Idol” telewizji Polsat. Teraz dostało się Edycie Górniak.

 

Elżbieta Zapendowska to znana polska krytyk muzyczna i specjalistka emisji głosu. Uczyli się u niej najlepsi, nawet Doda pobierała u niej prywatne lekcji. Szkoliła takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Natasza Urbańska, Ryszard Rynkowski, Robert Janowski czy nawet Marta „Mandaryna” Wiśniewska. Nic więc dziwnego, że to właśnie Zapendowska jest uznawana za autorytet w kwestii emisji głosu, śpiewu.

 

Znana nauczycielka emisji głosu zasiadała w trzech programach muzycznych jako juror. Niewątpliwie była ona jedną z tych, którzy znali się na rzeczy. Ostro komentowała występy uczestników, a jej fani uwielbiali jej cięty język i riposty! Byłą jurorem w: „Idol”, „Jak oni śpiewają?” oraz „Must be the music. Tylko muzyka”. Niestety kobieta ma poważne problemy ze wzrokiem. Od lat zmaga się z krótkowzrocznością, jaskrą i zaćmą. Niektórzy mówią, że przeszkadza jej to w normalny, życiowym funkcjonowaniu.

 

Znana jurorka „Idola”, nauczycielka gwiazd zabrała głos w sprawie Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej. Poszło o to, że wiele osób nazywa je „diwami”, co bardzo rozzłościło Elżbietę Zapendowską. Powiedziała: „W Polsce słowo diwa mówi o wszystkim, co najgorsze w wokalistkach: o fochach, kaprysach i tak dalej. A w Ameryce tylko o talencie. Nie używałabym więc tych określeń w stosunku do Justyny Steczkowskiej czy Edyty Górniak. Bardzo mi się to nie podoba. One nie są diwami, ale po prostu wokalistkami”

 

ZOBACZ TEŻ: Życiowy dramat aktorki serialu „Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka niestety…

 

Co więcej, znana jurorka dodała, że polska diwa jest karykaturą amerykańskiej. Jej zdaniem: „Mamy zupełnie inne rynki i budżety. Żyjemy w Polsce i u nas nie ma diw! Jak się tak kogoś nazywa, jest to pejoratywne. Unikajmy tego, proszę”.

 

A Wy zgadzacie się ze słowami Zapendowskiej? Czy Edyta Górnika i Justyna Steczkowska zasługują na miano ‘diwy’? A może naszą polską diwą była niezapomniana Violetta Villas? Podzielcie się opinią w komentarzach.

 

 

 

 Komentarze