Emeryci świętują! Ale dobre wieści!

Są bardzo dobre wieści dla emerytów! W czym rzecz? Dlaczego mają powody do świętowania?

Dodatkowe świadczenie, czyli „trzynastka” jest już na kontach 8,4 mln osób. Wszyscy skaczą z radości! Dodatkowa gotówka to piękny prezent i cudowna niespodzianka!

Zobacz także: Są wątpliwości w sprawie przyjęć komunijnych! Okazuje się, że…

– Nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone wszystkim uprawnionym – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Trzynastka jest wypłacana od 2019 roku. W tym roku wypłaty są realizowane od kwietnia.

– Od 1 kwietnia do dzisiaj trzynastki trafiły już do ponad 8,4 mln osób. W sumie będzie to 9,8 mln osób. Wiemy, jak ważne jest to wsparcie, dlatego zależało nam, by miało ono charakter stały – gwarantowany ustawą. Tak się stało, dotrzymaliśmy słowa, a wypłata świadczeń – mimo pandemii – nie była, nie jest i nie będzie zagrożona – dodała minister.

Trzynasta emerytura wynosi 1250,88 zł. Z tej kwoty nie może pobrać egzekucji.

– Trzynastą emeryturę otrzymają osoby pobierające m.in. emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury pomostowe, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych – wyjaśniają urzędnicy.

A to nie koniec niespodzianek. W listopadzie do emerytów trafi czternastka!

Zobacz także: Michał Wiśniewski na ROMANTYCZNYM zdjęciu z żoną! Ale SŁODKO!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze