Emerytura od 53 roku życia?! Zobacz ILE będziesz…

53 roku

Politycy PiS pracują nad propozycją przechodzenia na wcześniejszą emeryturę od 53 roku życia! Jeżeli ustawa weszłaby w życie to coraz młodsi pracownicy będą mogli przejść na emeryturę. Muszą spełnić jednak jeden warunek, mieć odpowiedni staż pracy. Nowa ustawa miałaby dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Wiadomo, że do wprowadzenia nowego rozporządzenia jeszcze daleka droga i są to jedynie plany. Przechodzić na emeryturę od 53 roku życia mogłyby kobiety, dla mężczyzn byłoby to odpowiednio 58 lat. Propozycję nowej ustawy podał do rozważenia politykom partii rządzącej prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa złożyła jasną i ważną deklarację, która mówi, że prawo do wcześniejszej emerytury powinno objąć młodszych pracowników, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Warunkiem jest jednak odpowiedni staż pracy.

 

O tym, że hasło jest dość chwytliwe świadczy reakcja niektórych związków zawodowych, które przekonują, ze osoby, które podjęły pierwszą pracę w wieku 18 lat, powinny mieść możliwość do skorzystania z opcji tzw. wcześniejszej emerytury. Ważny więc będzie w tym przypadku staż pracy i tylko te osoby, które zaczęły wcześniej pracować będą miały taką możliwość. Jak to się ma do pracowników z odpowiednim stażem. Jeśli mężczyzna zaczął pracować od 18 roku życia będzie mógł przejść na emeryturę w wieku 58 lat, a kobieta w wieku 53 lat.

 

ZOBACZ TAKŻE:MATCZYNA EMERYTURA? Zobacz, komu będzie przysługiwała i w jakiej wysokości

 

 

źródła: dziennikzachodni.pl, foto: pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Komentarze