Emerytura WYŻSZA o 15%! ZUS zdradził co należy zrobić. Wystarczy, że…

Emerytura WYŻSZA o 15%! ZUS zdradził co należy zrobić. Wystarczy, że…

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdradził co należy zrobić aby świadczenie emerytalne wzrosło o 15%. Ma to być wyjątkowo proste.

W momencie gdy osiągniemy wiek emerytalny nie musimy od razu przechodzić na emeryturę. Jak wynika z najnowszych badań, coraz więcej Polaków ma tego świadomość i decyduje się na dłuższą pracę w zawodzie. Prezes ZUS przekonuje obywateli, że tego typu rozwiązanie niesie za sobą bardzo pozytywne skutki. Albowiem świadczenie emerytalne może wzrosnąć o 15%.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wchodzi PROGRAM 5000+! Aby otrzymać pieniądze wystarczy…

 

Wiek emerytalny dla kobiet wynosi obecnie 60 lat, natomiast dla mężczyźni aby móc przejść na emeryturę muszą osiągnąć pułap 65 lat. Takie zasady obowiązują od 1 października 2017 roku. Tego dnia Sejm zdecydował o przywróceniu wieku emerytalnego w takich wysokościach, likwidując przy tym reformę rządu Donalda Tuska z roku 2012. Głównym założeniem reformy  było stopniowe wydłużenie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wziąłeś kredyt w tej instytucji finansowej? Możesz liczyć na zwrot pieniędzy!

 

Według szefowej ZUS Polacy coraz częściej decydują się na kontynuowanie pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego.

 

– Z naszych badań wynika, że przed powrotem do dawnego wieku emerytalnego ponad 80 proc. Polaków przechodziło na emeryturę od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego. Byliśmy przygotowani na to, że podobna liczba Polaków będzie przechodziła na emeryturę także po wprowadzeniu zmian. I to się potwierdziło. Ale w ubiegłym roku nastąpiła zmiana i osiągnęliśmy takie wskaźniki o jakie nam chodziło. Po nabyciu uprawnień na emeryturę zdecydowało się przejść tylko 57 proc.tłumaczyła w programie „Money. To się liczy” prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Prezes ZUS zwróciła także uwagę na to, że przedłużając pracę jedynie o rok możemy „zwiększyć emeryturę o 8-10, a nawet o 15 proc.”.

 

fot. pexels

źródło: biznesinfoKomentarze