Rząd zapowiedział TRZECI ETAP znoszenia obostrzeń. Co zmienia się w najbliższym czasie?

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o znoszeniu obostrzeń. Co zmienia się w najbliższym czasie? 

Podczas środowej konferencji prasowej (13.05) premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim poinformowali o kolejnym etapie znoszenia obostrzeń. Życie społeczne powoli wraca do normy. Jednak wraz z poluzowaniem obostrzeń należy pamiętać o nadal obowiązującym reżimie sanitarnym i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Co zmienia się w najbliższym czasie? 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ile zarabia miesięcznie prezydent Andrzej Duda? Kwota ZWALA Z NÓG!

 

Na ogłoszenia dotyczące trzeciego etapu znoszenia obostrzeń czekała cała Polska. O 12.30 rozpoczęto konferencję prasową premiera, Ministra zdrowia i Ministra edukacji narodowej. Przedstawiono plan na najbliższe kilka tygodni.

 

Trzeci etap znoszenia obostrzeń

Od 18 maja nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, lokali gastronomicznych, barów oraz kawiarni. Ponadto od tego dnia więcej osób będzie mogło podróżować w transporcie publicznym. Od 25 maja rozpoczną się zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 szkół podstawowych. Również od 18 maja dostępne będą boiska pełnowymiarowe, maksymalna liczba osób, która będzie mogła na nim przebywać to 22 osoby + 4 trenerów. Od 18 maja 14 osób będzie mogło przebywać na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach. Kontrole graniczne przedłużono do 12 czerwca. 

 

Od 18 maja znów funkcjonować będą mogły zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i „wszystkie tego typu, co będzie zapisane w rozporządzeniu”. Jednak jak podkreślił premier- należy będzie zachować odpowiedni reżim sanitarny i dystans. To samo tyczy się lokali gastronomicznych, które jednak będą otwarte częściowo – głównie w ogródkach należących do lokali gastronomicznych.

 

źródło: konferencja prasowa premiera, www.gov.plKomentarze