Ewa Kopacz i jej dinozaury zostały właśnie …

Ewa Kopacz to nie tylko była polska premier, lekarz medycyny, była minister zdrowia, Marszałek Sejmu, ale także autorka wielu niefortunnych wypowiedzi. Jedna z nich o dinozaurach przeszła już do historii!

 

Gafą popełniają wszyscy, nie tylko Ewa Kopacz. Każdemu z nas zdarzyło się pomylić. Ale zaraz po zorientowaniu pokulaliśmy ogon i grzecznie przepraszaliśmy za swoje „mądrości”. Najgorzej jednak, kiedy mimo braku racji idzie się w zaparte i próbuje powiedzieć, że czarne to białe, a białe to czarne.

 

Polityka to niewątpliwie miejsce, w którym nie trudno o przejęzyczenie, gafę, pomyłkę. Wystarczy raz się pomylić, a obywatele tego nigdy nie zapomną, choćby nie wiem co. Ileż to nasi politycy dostarczyli nam takich smaczków. Mieliśmy papieża Jana Pawła II według Bronisława Komorowskiego, czy w Kościele katolickim mamy według Ryszarda Petru święto Sześciu Króli.

 

Z kolei według mądrości Ewy Kopacz na świecie wspólnie egzystowali ludzie i dinozaury. I właśnie za tę wypowiedź była polska premier, wybity erudyta otrzymała nagrodę Biologicznej Bzdury Roku 2019. Z ponad 50 tysięcy głosów zdobyła ona ponad 40% (ponad 21 tysięcy). I oto ten niechlubny cytat. Według naszej byłej pani premier:

 

Przypomnę strasznie dawne czasy. To jest wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb. Nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami!

 

 

ZOBACZ:  Fani zalani łzami! Dagmara Kaźmierska z programu „Królowe życia” pokazała…

 

Na drugim miejscu znalazł się profil na Facebooku „Dziewuchy Dziewuchom”, który zdobył 7832 głosy (15%) za wypowiedź, że „otyłość nie jest przyczyną chorób”. Podium zamknął Wojciech Cejrowski wedle którego „szczepionki zabijają”.

 

Źródło: „To tylko teoria”

 

 Komentarze