Ewakuacja basenu. Dzieci trafiły do szpitala

Do awarii doszło w południe. Ratownik basenu poinformował dyrekcję, że na basenie wyczuwalna jest silna woń chloru w powietrzu. Na miejsce przybyło siedem jednostek straży pożarnej, w tym trzy chemiczne z Ostrowa Wielkopolskiego oraz pogotowie ratunkowe.

 

Sześcioro dzieci trafiło w poniedziałek do szpitala z podejrzeniem zatrucia chlorem na basenie miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu.

 

Dyrektor OSRiR, Mirosław Przybyła poinformował, że prawdopodobnie popsuło się urządzenie dozujące chlor. Natychmiast ewakuowano z terenu basenu 14 dzieci w wieku 10 lat. Z budynku ewakuowano także 25 pracowników basenu.

 

Jak powiedział rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński:

 

„Wszystkie dzieci przebadano na miejscu, natomiast sześcioro przewieziono do szpitala i po wstępnych badaniach podjęto decyzję o pozostawieniu ich w szpitalu w celu obserwacji pod kątem zatrucia środkiem chemicznym.”

 

Basen miejski został zamknięty. Nie wiadomo, czy pracownicy będą mogli dzisiaj wejść do budynku, żeby zabrać swoje rzeczy. Obecnie na miejscu pracują służby chemiczne, badają stężenie chloru w powietrzu.

 

Dopiero w czwartek przyjedzie do Kalisza serwisant, który ustali przyczynę awarii urządzenia dozującego chlor. Basen zamknięto do odwołania.

 

Źródło: PAP
kdKomentarze