Fabio Cannavaro o Chińczykach walczących z koronawirusem!

Fabio Cannavaro o Chińczykach walczących z koronawirusem! Włoski trener od wielu mieszka w Chinach, gdzie trenuje drużyny piłkarskie. W jednym z wywiadów odniósł się do sytuacji pandemi koronawirusa.

 

 

 

Fabio Cannavaro o Chińczykach walczących z koronawirusem!

Fabio Cannavaro jest włoskim trenerem i byłym piłkarzem grającym na pozycji obrońcy. Uhonorowany tytułem najlepszego piłkarza roku 2006. Jest drugi pod względem liczby występów w reprezentacji Włoch. Obecnie pełni funkcję trenera w chińskim klubie Guangzhou Evergrande.

 

 

 

 

 

Włoski trener pod wrażeniem Chińczyków walczących z koronawirusem. 

Jestem w Chinach od końca stycznia. Łatwo dostrzec, że niedługo po wybuchu epidemii w Wuhan wszystko zostało zorganizowane w sposób perfekcyjny. Spałem wówczas w naszym nowym ośrodku treningowym. Bywały sytuacje, w których musiałem dostać się do swojego mieszkania. Tuż po wyjeździe z ośrodka trafiałem na pierwszy punkt kontrolny. Mierzono mi temperaturę ciała. Przed wjazdem na obwodnicę znajdował się kolejny punkt. Na autostradzie nie było obowiązkowych opłat w celu uniknięcia kontaktu z pracownikami w budkach. Zjeżdżając z autostrady, znowu musiałem poddać się kontroli podczas której mierzono mi temperaturę – przyznał w wywiadzie Włoch.

 

 

 

Zdaniem szkoleniowca i byłego piłkarza sytuacja w Chinach powoli wraca do normy. Europejczykom znacznie trudniej jest opanować epidemię koronawirusa. Statystyki są przerażające. Od wczoraj we Włoszech odnotowano już ponad 6 tysięcy zgonów!

 

 

Sprawdź także: Azjata zarezerwował prawie 2000 miejsc na stadionie, a później JE ANULOWAŁ !

Zdjęcie: YoutubeKomentarze