Facebook blokuje znaną organizację. Skąd taka decyzja?

Facebook usunął profil znanej organizacji. Czy to przypadek, czy celowe działanie? O co chodzi w tej sprawie?

Facebook postanowił utrudnić zbiórkę podpisów pod inicjatywą obywatelską #StopLGBT. Usunięto fanpage Fundacji Życie i Rodzina, która jest inicjatorem zbiórki.

Skąd taka decyzja? Czy Facebook cenzuruje niewygodne dla środowisk LGBT treści w serwisach społecznościowych?

– Wszystkie totalitaryzmy niszczyły osoby i instytucje, które mówiły prawdę. Podobnie dzieje się na popularnym serwisie społecznościowym. Tym razem bulwersujący jest fakt, że powodem jest wykonywanie demokratycznego prawa do inicjatywy ustawodawczej – podali przedstawiciele fundacji.

Fot. Pixabay

Fundacja zwraca też uwagę na to, że Facebook często nie blokuje wielu kontrowersyjnych wpisów. Usunął za to informacje o legalnej, zarejestrowanej zbiórce podpisów pod ustawą obywatelską #StopLGBT.

– Odbieramy to jako atak na wolność słowa i akt cenzury. Nasze wpisy nie były nienawistne. Niedawno ruszyliśmy z obywatelską inicjatywą  ustawodawczą chroniącą Polskę przed homopropagandą na ulicach i  informowaliśmy o możliwości zbierania podpisów pod ustawą – mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Informacje o inicjatywie #StopLGBT są dostępne na stronie www.lgbtstop.pl.

Przypomnijmy, że trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem #StopLGBT. Marszałek Sejmu zarejestrowała już tę inicjatywę. Inicjatorzy akcji mają więc czas do końca października, aby zebrać podpisy. Musi ich być co najmniej 100 tys. Następnie podpisy muszą trafić do biura na Ogrodowej w Warszawie. Wtedy zostaną przeliczone i złożone w Sejmie.

Projekt nie spodobał się środowiskom lewicowym, które ruszyły z mocnym atakiem na Kaję Godek, jedną z inicjatorek projektu.

Zobacz także: Chwile grozy w Gdańsku. Weszli do taksówki i zaczęli szaleńcze przedstawienie

Fot. PixabayKomentarze