Facebook ŚLEDZI CIĘ, nawet kiedy się wylogujesz. Jak to wyłączyć?!

Ochrona danych osobowych na Facebook’u nie ma się zbyt dobrze. Coraz dobitniej pokazuje to każda kolejna awaria zabezpieczeń, wiążąca się z coraz większymi wyciekami danych. W związku z tym, Mark Zuckerberg wprowadza nowe narzędzie, które… bardzo dokładnie pokaże nam, w jaki sposób jesteśmy inwigilowani. 

 

28 stycznia obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji Mark Zuckerberg zamieścił na swoim profilu pewne oświadczenie. Zapewnił w nim, że celem Facebook ‚a na następną dekadę będzie poprawa w kwestii bezpieczeństwa danych użytkowników. W tej samej wypowiedzi Mark poinformował nas również o udostępnieniu nowego narzędzia, służącego de facto do inwigilacji.

 

Czytaj także: TVN zwolnił redaktora. Wyśmiał na wizji “najprzystojniejszego mężczyznę 2020”

 

Wspomniane narzędzie będzie nosić nazwę “Aktywność poza Facebook’iem” i – jak nazwa wskazuje – będzie gromadzić informacje o działaniach podejmowanych przez internautów poza tym portalem społecznościowym. Dobrą nowiną jest w tym przypadku fakt, że możemy tę funkcję wyłączyć.

 

Czytaj także: Brat Patryka Jakiego WPADŁ z narkotykami. Wszystko przez to, że gdy szedł ulicą…

 

Wystarczy wejść w ustawienia -> Twoje informacje na Facebook ‚u ->Aktywność poza FB. W tym samym miejscu możemy sprawdzić również jakie podmioty w ostatnich 180 dniach informowały Facebooka o naszej aktywności. Po dezaktywowaniu nowej funkcji portal nadal będzie zbierał wspomniane dane, ale nie będzie już wiązał ich z konkretnym kontem. 

Komentarze