Historyczny moment w „Familiadzie”! Jedna z rodzin nieoczekiwanie …

Familiada to jeden z najpopularniejszych polskich teleturniejów. W każdą sobotę i niedzielę dwie rodziny (lub drużyny) ze sobą rywalizują. Odpowiadają na pytania, zdobywają punkty, a później jedna z drużyn, która jako pierwsza zdobędzie 300 punktów wchodzi do finału. Żeby wygrać finał trzeba zdobyć 200 punktów i można zgarnąć 25 tysięcy.

Kościół, obiad, Familiada

Tak właśnie dla znacznej części naszego kraju wygląda niedzielny lub świąteczny schemat. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie innego planu. Teleturniej „Familiada” już od pierwszego odcinka czyli od 17 września 1994 roku przypadł do gustu Polakom. Specyficzny humor prowadzącego sprawił, że Karol Strasburger stał się ikoną swojego gatunku.

 

Familiada – historyczny odcinek

We wczorajszym (tj. sobotnim) odcinku teleturnieju zmagały się dwie drużyny. Była to rodzina Borków oraz drużyna „Kacpi Team”. Ta właśnie drużyna zbiera pieniądze na chorego Kacpra. To co wygrają w Familiadzie przekażą na leczenie chorego Kacperka. I tak się akurat zdarzyło, że w sobotę o mały włos nie weszliby do finału. Ale jednak charytatywnej drużynie udało się zdobyć wymagane 300 punktów, dzięki czemu mieli już drugi finał z rzędu! I nieoczekiwanie drużyna przeciwna – rodzina Borków przekazała swoją nagrodę pieniężną z programu dla swoich przeciwników, którzy zbierają pieniądze na chorego chłopczyka!

 

Wzruszający moment w teleturnieju „Familiada”

Jak mówi jedna z osób z produkcji Familiady: „Jeszcze się nie zdarzyło tak w historii tego programu, żeby drużyna przekazała swoją wygraną na rzecz drugiej drużyny„. Jak mówi rodzina Borków: „Cieszymy się, że mogliśmy was wesprzeć. Bo wam są bardziej potrzebne te pieniądze. Już przed programem stwierdziliśmy, że czy wygramy czy przegramy – całość przeznaczymy dla Kacperka„. I co ciekawe: drużynie „Kacpi Team” udało się drugi raz z rzędu wygrać finał. Mają na swoim koncie już ponad 50 tysięcy złotych! Dziś o 14 na TVP 2 po raz trzeci wezmą udział w teleturnieju. Trzymamy kciuki za nich i przede wszystkim za Kacpra!

 

Chcesz pomóc Kacprowi? Wystarczy, że wejdziesz: www.siepomaga.pl/kacpi-boruta

 

ZOBACZ TEŻ: Maryla Rodowicz ma powód do radości! Właśnie została …Komentarze