Fatalna pomyłka przemytników. Chłopiec dostał kilo kokainy zamiast klocków LEGO!

Przemytnicy z Holandii zaliczyli fatalną wpadkę, która zakończyła się nietypowym zdarzeniem z udziałem małego chłopca.

Dwóch byłych Royal Marines (żołnierze piechoty morskiej) Jack Jones i Isaac Rasmussen wpadli na nietypowy sposób przemycania narkotyków.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Dwaj 28-latkowie mieli do przemycenia 18 kg kokainy klasy A o wartości 1,8 miliona funtów. Narkotyk wysyłali paczkami w opakowaniach po klockach Lego. W Wielkiej Brytanii przesyłki odbierał ich wspólnik 43-letni Paul Jones.

 

Pewnego dnia jednak, kurier nie zastał Paula w domu i paczkę zostawił u sąsiadki. Kobieta kilka razy próbowała zwrócić przesyłkę swojemu sąsiadowi, jednak nie zastawała go w domu. W końcu otworzyła paczkę i zobaczyła, że w środku są klocki Lego. Postanowiła je dać w prezencie dziecku znajomych.

 

Po otwarciu jednak okazało się, że zamiast klocków w paczce były narkotyki. Nie tylko więc przemytnicy zaliczyli wpadkę, ale mogli też narazić osoby postronne, w tym chłopca nawet na śmierć. Nieświadome dziecko mogło zjeść narkotyki, nie wiedząc, co to za substancja.

 

Właśnie zakończył się proces w sprawie przemytników. Wszyscy trzej mężczyźni przyznali się do przemytu narkotyków w  sądzie koronnym w Liverpoolu. Jack Jones dostał szesnaście i pół roku więzienia, Isaac Rasmussen dziesięć lat, a Paul Jones siedem i pół roku więzienia.

 

Zobacz też: Dramat na urodzinach ROCZNEGO dziecka. Nie żyje…

 

źródło: thesun.co.uk

Komentarze