Fatalna pomyłka w Skierniewicach! Kobieta wzięła cudze dziecko za swoje i…

Do nietypowej pomyłki doszło nad zalewem Zadębie w Skierniewicach.

Wydaje się, że matki zawsze rozpoznają swoje dzieci i to nawet wtedy, gdy są to niemowlęta lub bliźniaki. Jednak 32-latka nad zalewem Zadębie pomyliła małego chłopca ze swoim dwuletnim synem!

 

http://www.skierniewice.policja.gov.pl/

 

Kobieta wzięła cudze dziecko za swoje i… „troskliwie” zaczęła smarować je kremem do opalania. Powodem pomyłki nie było jednak nadzwyczajne podobieństwo maluchów, a zamroczenie alkoholem. Zdaniem świadków wyraźnie było widać, że 32-latka jest pijana. Widziano też, że wcześniej piła alkohol ze swoim partnerem.

 

Jedna z plażowiczek na miejsce wezwała Policję. Istniała bowiem uzasadniona obawa, że osoba pijana nie jest w stanie zapewnić właściwej opieki dwulatkowi.

 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali matkę dziecka oraz jej partnera. Jak się okazało mieli:

 

…po 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze powiadomili ojca dziecka, który przybył na miejsce i przejął opiekę nad chłopcem. 32-letnia skierniewiczanka była wulgarna i agresywna w obecności funkcjonariuszy, za co została ukarana mandatem karnym.*

 

Dodatkowo kobieta może być ukarana za spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia dziecka. Ponadto sprawa została zgłoszona do sądu rodzinnego, który może ograniczyć lub odebrać jej prawa rodzicielskie.

 

Zobacz też: Mieli bilety, ale nie polecieli. W samolocie z Katowic do chorwackiego Splitu zabrakło miejsc dla 30 osób!

 

* cyt. skierniewice.policja.gov.plKomentarze