Film o hejterach. Sala Samobójców 2 – kiedy premiera?

Premiera pierwszej części miała miejsce dziewięć lat temu. Teraz reżyser postanowił wykorzystać kanwę poprzedniej historii do stworzenia filmu o aktualnych zagrożeniach. 

Temat hejtingu od dłuższego czasu poruszany jest w mediach. Powstają różnego rodzaju kampanie zwalczające agresję w internecie i życiu. Nagłaśniane są także najbardziej tragiczne przypadki i nieustannie toczy się dyskusja, co jeszcze można w tej kwestii zrobić. 

Internetowy hejt tematem filmu

“Sala Samobójców. Hejter” to nowy film Jana Komasy, który po nominowanym do Oscara “Bożym Ciele” najwyraźniej nie zwalnia tempa. Tym razem postanowił zająć się zjawiskiem hejtingu, który może mieć naprawdę tragiczne konsekwencje.

Czytaj także: Wraca próbny miesiąc na Netflix! Ale nie jest dostępny dla wszystkich…

Fabuła rysuje się w następujący sposób:

Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich – rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego. Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej – czytamy w opisie filmu na Filmwebie.

Czytaj także: Śmiertelny wirus już za granicami Chin. Kolejne osoby zmarły w wyniku zarażenia

W sieci dostępny jest już również zwiastun filmu. Już pierwsze sceny pokazują, z czym prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia. Premierę filmu zaplanowano na 13 marca 2020 roku.

W obsadzie filmu znalazły się bardzo znane i cenione w świecie filmu nazwiska. W sequelu “Sali Samobójców” zobaczymy m.in. Julię Wieniawę, Agatę Kuleszę, Danutę Stenkę czy Macieja Stuhra.Komentarze