Gazeta.pl będzie publikować FAKE NEWSY? Dyrektor Kreatywny serwisu…

Gazeta.pl będzie publikować FAKE NEWSY? Dyrektor Kreatywny serwisu…

Gazeta.pl to jeden z najbardziej popularnych i opiniotwórczych serwisów informacyjnych w Polsce.

W listopadzie 2019 roku gazeta.pl znalazła się na czwartym miejscu jeśli chodzi o ilość odsłon. Ranking wygląda następująco:

  1. wp.pl – 510 mln. odsłon
  2. onet.pl – 428 mln. odsłon
  3. interia.pl – 205 mln. odsłon
  4. gazeta.pl – 98 mln. odsłon

Tymczasem w portalu szykują się spore zmiany. Otóż funkcję Dyrektora Kreatywnego obejmuje Rafał Madajczak. To urodzony w 1980 roku dziennikarz i publicysta – twórca serwisu ASZdziennik. Jak czytamy w serwisie Wirtualne Media, nowy Dyrektor będzie:

„(…) odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie całokształtu działań mających na celu realizację strategii komunikacji portalu i budowanie wizerunku marki Gazeta.pl. Będzie uczestniczył m.in. w przygotowywaniu koncepcji i w realizacji projektów komercyjnych i content marketingowych.”

Co więcej, możemy liczyć na jego twórcze podejście do pracy w portalu!

„Rafał Madajczak jest jedną z najbardziej kreatywnych postaci w świecie polskich mediów, jestem pewien, że będziemy mogli razem z nim realizować kolejne ciekawe akcje na styku redakcji z marketingiem i sprzedażą – opisuje Michał Rutkowski, dyrektor marketingu Gazeta.pl.” /cyt. wirtualnemedia.pl/

Zobacz też: Marta MANOWSKA szuka 8 MĘŻCZYZN! Muszą być…

Nie sposób się nie zgodzić z tą opinią i oczekiwaniami. W końcu Madajczak stworzył największy polski serwis z fake news, czyli ze zmyślonymi, nieprawdziwymi informacjami. Jak głosi slogan ASZdziennika:

„ASZdziennik. Najlepsze zmyślone newsy w kraju.”

Co ciekawe, inne serwisy, które publikowały fake newsy, spotkały się z ostrą krytyką. Choć i one podawały informację, że informacje są wymyślone, to oskarżano je o manipulacje. Tymczasem sam ASZdziennik i artykuły, jakie publikowane są w tym serwisie, traktowane są jako żart.

Co zatem będzie, gdy „kreatywnym” w gazeta.pl zostanie osoba, która była „mózgiem” w ASZdzienniku? Czy i w tym serwisie pojawią się fake newsy…?

 

 

fot. pl.m.wikipedia.org

 Komentarze