Gdańsk: skradziono środki ochrony roślin! Mogą być bardzo niebezpieczne!

Gdańsk: skradziono środki ochrony roślin! Mogą być bardzo niebezpieczne!

Środki ochrony roślin, które mogą stwarzać zagrożenie dla osób mających z nimi bezpośredni kontakt skradziono z magazynu znajdującego się na terenie jednej z firm w Gdańsku. Policja wyjaśnia sprawę i apeluje o pomoc.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku w sobotę wieczorem poinformowała, że „policjanci ze Stogów prowadzą czynności w sprawie włamania do magazynu i kradzieży środków ochrony roślin”. „Środki te mogą stwarzać zagrożenie dla osób, które mają z nimi bezpośredni kontakt” – podano.

 

O kradzieży z włamaniem do magazynu ze środkami ochrony roślin znajdującego się na terenie jednej z firm w Gdańsku policja została poinformowana w sobotę. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że nieznany sprawca lub sprawcy włamali się do magazynu, skąd ukradli środki o nazwach, QUICKPHOS, PHOSTOXIN i DEGESCH.

 

Policja prosi wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób mogą wejść lub weszły w kontakt z tymi substancjami o nieotwieranie opakowań i natychmiastowe poinformowanie najbliższej jednostki Policji.

 

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji VII w Gdańsku przy ul. Ugory 9, tel. 58 32-16-622. Można dzwonić też na numery alarmowe 997 i 112. 

 

Źródło: PAP

MB

 Komentarze