GENIALNE TRIKI na poprawę WZROKU przed komputerem!

Spędzając dużo czasu przed komputerem narażamy nasz wzrok na większe zmęczenie i dyskomfort! Jego ochrona jest niezmiernie ważna w dzisiejszym świecie cyfryzacji! Zadbaj o swój wzrok za pomocą prostych i skutecznych wskazówek!

Jeżeli pracujemy z komputerem przez dłuższy czas, nie odrywając wzroku od ekranu dochodzi do mimowolnego zmniejszenia częstotliwości mrugania, który jest naszym nieświadomym odruchem, a jakże niezwykle ważnym dla oczu. Mruganie jest odpowiedzialne za nawilżenie i odżywienie rogówki.

 

Zatem, gdy mrugamy za rzadko, rogówka oka jest mniej odżywiona i nawilżona. Wtedy pojawia się uczucie suchości oka, pieczenie i wzrasta ryzyko infekcji i uszkodzeń mechanicznych.

 

Oto proste triki na ochronę oczu przed komputerem! Są niezwykle istotne dla osób, wykonujących pracę przy komputerze:

 

1.Pamiętaj o mruganiu. Co 30 minut odejdź na kilka minut od komputera, ziewaniem wymuś wytwarzanie łez. Ziewanie relaksuje i odpręża także nasz wzrok.

2.Miej pod ręką tzw. „sztuczne łzy”– takie krople można dostać w każdej aptece. Zakrapiaj oczy, gdy czujesz dyskomfort swędzenia lub pieczenia.

3.Zadbaj o ergonomię stanowiska pracy. Monitor powinien znajdować się w odległości 40-75 cm od oczu na ich wysokości i najlepiej bokiem lub tyłem do okna tak, żeby światło słoneczne nie padało na ekran.

4.Monitor nie powinien być jedynym źródłem światła (gdy pracujesz o zmroku).

5. Jak najczęściej odrywaj wzrok od ekranu i spoglądaj w bok lub przed siebie na przedmioty bardziej oddalone w głąb pomieszczenia lub na widok za oknem. Wzrok doskonale odpręża patrzenie na zieleń!

 

ZOBACZ TEŻ:TOKSYCZNE PARY! Te ZNAKI ZODIAKU RAZEM doprowadzają się do SZAŁU!

 

 

Jeżeli codziennie pracujesz po kilka godzin przy komputerze wolny czas spożytkuj na odciążenie wzroku od smartfonu czy telewizora. W miarę możliwości daj odpocząć oczom od wpatrywania się w ekrany urządzeń cyfrowych. Ważne jest, by nie czytać w telefonie gdy jedziemy np. autobusem. Wstrząsy podczas jazdy potęgują wysiłek oczu i cyfrowe zmęczenie.

 

 

Źródło:poradnikzdrowie/pixabay

Komentarze