GIGANTYCZNA kasa na ratowanie firm! Lockdown potrwa jeszcze DŁUGO?!

To gigantyczna kasa na ratowanie firm. Czy lockdown potrwa jeszcze długo?!

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg opowiedziała o działaniach rządu premiera Mateusza Morawieckiego, mających pomóc przedsiębiorcom w pandemii.

Zobacz także: Rząd podał WAŻNE informacje dla emerytów! Chodzi o PIENIĄDZE!

Fot. Pixabay

– Od początku szybko i skutecznie wspieraliśmy polskie przedsiębiorstwa, ratując firmy i miejsca pracy. Przeznaczyliśmy na ten cel rekordowe środki w wysokości 185 mld zł, dzięki czemu udało się uratować 6,5 mln miejsc pracy – powiedziała.

Za sprawą tych działań stopa bezrobocia długo utrzymywała się na poziomie 6,1%.

– Nie pozostawiliśmy bez wsparcia ludzi, którzy mimo wszystko stracili pracę. Wypłacaliśmy dodatek solidarnościowy, podnieśliśmy zasiłek dla bezrobotnych. Bez przeszkód realizujemy wszystkie rozpoczęte programy społeczne – dla najmłodszych, takie jak „Rodzina 500+” czy „Dobry Start” i dla najstarszych, jak pakiet nazywany Emerytura+, na który składa się wyjątkowo wysoka waloryzacja świadczeń oraz 13. i 14. emerytura. Wspieramy i będziemy wspierać młodych ludzi, którzy chcą założyć rodziny i zdecydować się na dzieci. To materialne i trwałe fundamenty wynikające z wdrażania Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju ogłoszonej i realizowanej przez rząd Zjednoczonej Prawicy – dodała.

Już niebawem do przedsiębiorstw w fazie lockdownu trafi kolejne 5 mld zł. Zostaną też uruchomione programy „Krajowy Plan Odbudowy” i „Nowy Polski Ład”.

Czy to oznacza, że lockdown niektórych branż potrwa jeszcze długo? Nie wygląda to optymistycznie. Niektóre firmy pewnie jeszcze długo się nie otworzą!

Zobacz także: GIGANTYCZNE kary od UOKiK! Dostały je ZNANE firmy!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze