GIGANTYCZNE podwyżki mandatów! Ręce OPADAJĄ!

Będą gigantyczne podwyżki mandatów. To się w głowie nie mieści! Skąd te zmiany?

14 tys. zł zamiast 6 tys. zł. Tyle niebawem zapłacimy za mandat z Urzędu Skarbowego! Nie będzie litości! Podwyżka została zawarta w nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym.

– Celem tej zmiany nie jest zwiększenie represyjności. Ma ona raczej służyć przyspieszeniu oraz istotnemu uproszczeniu części spraw o wykroczenia skarbowe, które będą mogły być załatwione szybko i sprawnie w trybie postępowania mandatowego, bez konieczności kierowania sprawy do sądu – powiedział w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Jakub Nagórski, zastępca dyrektora departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej Ministerstwa Finansów.

Tak brzmi oficjalne tłumaczenie. Jak jednak jest w praktyce? Po co to wszystko?

Zobacz także: WYCIEKŁ skrywany SEKRET Ewy Wachowicz! NIKT się tego nie spodziewał!

Fot. Pixabay

Po zmianie przepisów takie sprawy rzadziej trafią do sądu. Wszystko rozstrzygnie się w postępowaniu mandatowym. Zmiana ma wejść w życie już za chwilę, bo w maju 2021 roku.

Co na to internauci?

Nie udało się dobić przedsiębiorców lockdownem, dobijemy ich mandatami

A handlarz bronią, ten od respiratorów, nie zapłacił ani złotówki vat -u to ile teraz dostanie? A łobuziak z orlenu wydał o milion więcej jak zarobił, to co z nim?

A skarbówka jak się pomyli, to ile taki mandat wynosi???

Tak zagmatwali przepisy podatkowe że mało kto się w tym wszystkim łapie. Jak sądzicie po co. I jeszcze to bredzenie Pinokia o uproszczeniu. Błagam. tego już nie idzie słuchać, nie wspomnę o oglądaniu.

Jedno jest pewne. Kary będą bardzo surowe. Lepiej nie podpaść w skarbówce!

Zobacz także: Kasia Skrzynecka podała RADOSNĄ wiadomość! Fani nie szczędzili jej GRATULACJI!

Fot. Pixabay

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, money.plKomentarze