Gigantyczne podwyżki prądu i gazu! Jutro wszystko się okaże!

Rachunki za prąd i gaz mają bardzo wzrosnąć. Jutro Urząd Regulacji Energetyki prawdopodobnie poinformuje o znacznych podwyżkach.

Drożej od nowego roku

Reporter Radia Zet- Mariusz Gierszewski ustalił, ż nowe taryfy mają wejść od 1 stycznia 2022 roku. Reporter napisał na Twitterze:

Prąd zdrożeje o około 20 procent, gaz do ogrzewania nawet o 40 procent. Urząd zatwierdził też około 10 procentowy wzrost w grupie odbiorców wykorzystujących błękitne palio tylko do kuchenek gazowych.

Gierszewski zaznaczył, że z jego nieoficjalnych informacji wynika, że podwyżki wejdą wżycie od 1 stycznia przyszłego roku. Według anonimowych informatorów rząd miał się zgodzić na podwyżki po rozmowach z firmami. O zmianę taryf miała wnioskować spółka PGNIG Obrót Detaliczny. Urząd Regulacji Energetyki ma ogłosić decyzję w piątek-17 grudnia.

Ale wzrost!

Według Radia Zet o 40 procent zdrożeje gaz, który jest wykorzystywany do ogrzewania domów. Natomiast ten używany w kuchenkach gazowych będzie droższy o 10 procent. Odpowiedzią rządu na rosnące ceny prądu i gazu ma być tarcza antyinflacyjna. Rząd chce tymczasowo obniżyć akcyzę na paliwo i prąd, obniżyć też podatek VAT i wprowadzić dodatek osłonowy. Jednak ma być to pomoc tylko dla najbiedniejszych gospodarstw domowych, a według ekspertów nie rozwiąże to problemów związanych z drożyzną.

Źródło: Radio Zet

Zdjęcie: PexelsKomentarze