GIGANTYCZNE problemy pacjentów! Rząd NIE RADZI sobie ze służbą zdrowia?

Pacjenci mają duże problemy! Czy rząd nie radzi sobie z ochroną zdrowia? Co się dzieje?

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, przedstawił Rzecznikowi Praw Pacjenta swoje najważniejsze działania związane z ochroną zdrowia. Czas pandemii jest bardzo trudny dla pacjentów.

– Zagrożenia związane z pandemią są testem dla instytucji państwowych do poradzenia sobie z tym kryzysem. Polski system ochrony zdrowia przechodzi jedną z najtrudniejszych prób. Powstają obawy, czy sprosta on temu wyzwaniu. Pandemia jeszcze bardziej uwidoczniła bowiem obszary wymagające natychmiastowej naprawy. A budzi to poważny niepokój o wspólne bezpieczeństwo – podał RPO.

Skąd taki bałagan w służbie zdrowia? Kto ponosi za to odpowiedzialność?

Zobacz także: Nowy program rządu dla seniorów! Są GIGANTYCZNE pieniądze!

Fot. Pixabay

Adam Bodnar zwrócił uwagę na naruszenia praw pacjentów w okresie pandemii. Chodzi m.in. o brak wolnych miejsc w szpitalach czy trudności w dostępnie do leczenia.

– Powszechne było przepełnienie szpitali i bezsilność ratowników wobec braku miejsc w placówkach. Dochodziło do niepokojących sytuacji, w których pacjent nie zostaje przyjęty nawet w kolejnych szpitalach, a gdy w końcu to następuje, na ratunek jest już za późno. Za niezbędne RPO uznawał: tworzenie nowych miejsc dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach – bez ograniczania dostępu do opieki zdrowotnej dla pacjentów niezakażonych koronawirusem oraz koordynację pracy ratowników medycznych, przy efektywniejszym funkcjonowaniu systemu informacji o dostępnych miejscach – tłumaczy Adam Bodnar.

Sprawa nie wygląda dobrze. Pacjenci są często pozostawieni samym sobie. Czy rząd nie radzi sobie z epidemią? Czy zapomniano, że są też inne choroby? Je też trzeba leczyć!

Miejmy nadzieję, że szybko zostaną wprowadzone działania naprawcze.

Zobacz także: Będą DUŻE zmiany dla kierowców! To prawdziwa REWOLUCJA!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze