GIGANTYCZNE zmiany w sprawie dowodów osobistych! Będą ODCISKI palców!

Będą gigantyczne zmiany w dowodach osobistych. Pojawi się na nich odcisk palca. Wniosków o dowód nie złożymy już przez Internet!

Zmiany wynikają z dostosowania polskich przepisów do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1157 z 20 czerwca 2019 r. Nie będzie jednak przymusu wymiany dowodu. Z obecnego dokumentu będzie można korzystać do końca jego ważności.

Zobacz także: Ida Nowakowska ma NOWĄ pracę! Co dalej z TVP?

– Zmiany, które wejdą w życie mają dla nas słodko-gorzki smak. Z jednej strony nowy dowód będzie bardziej bezpieczny, jego warstwa elektroniczna będzie dawała jeszcze więcej możliwości. Jednak z drugiej strony nowy rodzaj dowodu nie będzie pozwalał na składanie wniosków online – powiedział minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Brak możliwości składania wniosków online wynika z tego, że na dowodach znajdą się odciski palców – w warstwie elektronicznej i odręczny podpis – w warstwie graficznej. Wszystko to trzeba będzie załatwić osobiście w urzędzie.

Składanie przez Internet pozostanie dostępne dla dzieci do 12. roku życia. Od nich nie będzie trzeba pobierać odcisków.

Jeśli twój dowód traci ważność, lepiej wymień go teraz. Za 110 dni pozostanie ci już tylko wizyta w urzędzie. Wniosku nie złożysz przez internet.

Zobacz także: Orlen NIE PRZEJMIE lokalnych gazet?! SZOKUJĄCA decyzja!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiKomentarze