GIS pilnie wycofuje TE kiełbaski! Mogą zawierać… PŁYN CHŁODZĄCY!

Uwaga, GIS alarmuje! Szkodliwe kiełbaski są w sprzedaży. Awaria spowodowała, dostanie się płynu chłodniczego do składu.

Pexels

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął procedurę wycofania ze sprzedaży kiełbasek, które można było kupić w sklepach sieci Auchan. Podejrzewa się, że w zawartości może znaleźć się woda i płyn chłodzący.

Kiełbaski na grilla z Auchan stały się zagrożeniem
Główny Inspektor Sanitarny odebrał informację o przeprowadzonym przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG wycofaniu partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g.
Produkt stał się niebezpieczny dla spożywających, gdyż możliwe są zmiany organoleptyczne kiełbasek. Zmiany te to gorzki smak związany z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Można wyczuć niebezpieczeństwo w smaku

Podczas spożywania produktów Bratmaxe można poczuć gorzkość. Główny Inspektor Sanitarny podaje, że chodzi konkretnie o produkt z datą minimalnej trwałości 07.07.2021, którego dystrybutorem jest Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno.

Dane wycofywanych produktów:

Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g
Data minimalnej trwałości: 07.07.2021
Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht.
Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Procedury weszły w życie
Sieć sklepów Auchan Polska wycofała już ze sprzedaży, zutylizowała towar oraz poinformowała klientów o wycofaniu produktu.

Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów – informuje GIS.

Źródło: SpottedKomentarze