Godziny dla seniorów zostaną ZNIESIONE! Rząd nie pozostawia ZŁUDZEŃ…

Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Przez sporą ilość czasu duży problem z ilością zakażeń miała Brazylia, Indie, czy Stany Zjednoczone. Problem ten istnieje również w Polsce.

Od jakiegoś czasu w Polsce odnotowujemy sporą liczbę zakażeń. Z tego też powodu polski rząd wprowadził wiele obostrzeń, które chronić nas mają przed kolejną falą epidemii. Wprowadzono przy tym tzw. godziny seniorów podczas, których zakupy mogą robić tylko osoby starsze. Godziny te to od 10 do 12.

Jak się jednak okazuje na jakiś czas postanowiono je znieść. Od kiedy zostaną zniesione? Jak możemy przeczytać w rozporządzeniu zniesione zostaną tylko na jeden dzień, czyli na Wigilię.

Do dnia 27 grudnia 2020 r., z wyłączeniem dnia 24 grudnia 2020 r., obiekty handlowe lub usługowe (…) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 obsługują wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia

-taką informację możemy przeczytać w artykule 12.

Większość sklepów w Polsce stosuje się do godzin dla seniorów i w godzinach przeznaczonych dla osób starszych obsługuje tylko takie osoby. Pracownicy sklepów wpuszczają także tylko osoby starsze. Bywa, że niektóre markety wpuszczają wszystkich, jednak obsługują tylko osoby starsze.

Przypomnijmy, że niedawno polski rząd ogłosił, że czas na kolejne obostrzenia. Mowa tu o kwarantannie narodowej, a także zakazie przemieszczania się.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Zakaz przemieszczania się w Sylwestra! Minister Zdrowia…

Myślicie, że zniesienie na jeden dzień godzin dla seniorów jest słuszne?

 Komentarze