Górniak, Cerekwicka i Uniatowski pomogą Białorusinom. O co chodzi?

Edyta Górniak, Katarzyna Cerekwicka, Stanisław Sojka, Igor Herbut, Kasia Moś, Reni Jusis, Janusz Radek, Michał Gasz i Sławek Uniatowski zaangażowali się w pomoc dla Białorusi. Razem postanowili…

Artyści wykonają utwory Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty, Czesława Niemena i innych uznanych twórców. Specjalny koncert zorganizowało Narodowe Centrum Kultury wspólnie z Telewizją Polską. Wydarzenie 11 września będzie można śledzić na antenach TVP.

W jego trakcie wystąpią też białoruscy artyści: Volski, Weranika Kruchlowa i Kriwi, Shuma, Wiktor Szalkiewicz oraz Zmicier Wajciuszkiewicz. Występującym towarzyszyć będzie Kukla Band, orkiestra pod dyrekcją Zygmunta Kukli.

– Koncert uświetni występ pochodzącego z Białorusi Maxima Woitiuli, pierwszego tancerza Polskiego Baletu Narodowego. Dopełnieniem widowiska będą wizualizacje i nagrania z trwających na Białorusi protestów – zachęcają organizatorzy.

Koncert „Gramy dla Białorusi” to wyraz solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami, którzy obecnie walczą o swoją wolność.

Fot. Pixabay

Kolejny gest solidarności z Białorusią to  akcja #lightforbelarus, która odbędzie się z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza i Narodowego Centrum Kultury.

Akcja startuje w sobotę, 12 września, o godz. 19.00. Obejmie Polskę, Europę i świat. Polega na rozświetlaniu budynków instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w narodowych barwach flagi Białorusi – biało-czerwono-białej.

Zobacz także: Wojewódzki zaproponował pracę znanemu dziennikarzowi. O co chodzi?

Fot. PixabayKomentarze