Gowin przerwał MILCZENIE! Wyznał prawdę nt. swojej decyzji.

Gowin przerwał MILCZENIE! Wyznał prawdę nt. swojej decyzji.
Zachowałem się razem z moimi posłami w sposób odpowiedzialny – mówił Jarosław Gowin.  Przypomnijmy szef Porozumienia zrezygnował z urzędu wicepremiera oraz ministra.
– Skrajną nieodpowiedzialnością byłoby teraz doprowadzenie do rządu mniejszościowego – mówił Gowin.

 

– Zachowałem się razem z moimi posłami w sposób odpowiedzialny. (…) Polska potrzebuje stabilnego rządu – wyznał na antenie Polsat News Jarosław Gowin. Jak dodał, łączy się z telewizją ministerstwa. Tam pracuje nad skoordynowaniem działań podejmowanych w związku z koronawirusem.

Zdaniem Gowina politycy w obliczu takiego dramatu nie są gotowi do porozumienia. Jak dodał, popiera pomysł głosowania korespondencyjnego. Jednak potrzebna  byłaby gwarancja, że wybory nie dojdą do skutku 10 maja.

Gowin zaznaczył, że posłowie Porozumienia zagłosowali „tak, jak im zarekomendował”.

-W tej chwili każdy z nas bierze odpowiedzialność za swoje decyzje. Mam zaufanie do swoich współpracowników (…). Gdybym był na sali, głosowałby przeciw – mówił Gowin.

Jak dodał były wicepremier Porozumienie robi bardzo wiele aby nie dopuścić do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy.

– Skrajną nieodpowiedzialnością byłoby teraz doprowadzenie do rządu mniejszościowego; konieczne byłyby wtedy wybory parlamentarne – zaznaczył. Nie jest tak, że mam żal do kogokolwiek, jeśli już, to do siebie, że nie byłem zbyt przekonujący, by zmienić nastawienie polityków wszystkich opcji – powiedział Jarosław Gowin.

Oczywiście pan prezes Kaczyński – mówiąc szczerze – jak wszyscy – niezwykle wysoko ceni panią minister Emilewicz. Uważam, że w czasach tak głębokiego kryzysu gospodarczego za polską gospodarkę powinien odpowiadać nie tylko minister, ale minister w randze wicepremiera. Jadwiga Emilewicz jest moim najbliższym współpracownikiem politycznym od dziesiątków lat – kontynuowKomentarze