Greta Thunberg w serialu BBC!

Greta Thunberg pojawi się w BBC! Będzie o niej serial

Greta Thunberg to jedna z najpopularniejszych nastolatek na świecie. Promowana przez środowiska lewicowe: czerwone, zielone młoda aktywistka zamiast siedzieć w szkole przemierza niemal cały glob i mówi przywódcom państwa, że zniszczyli jej dzieciństwo i że nic nie robią, aby powstrzymać zmiany klimatyczne. Sama zresztą swoją działalność opiera na gadaniu i wagarowaniu.

 

Greta Thunberg weszła tym samym do popkultury. Jej popularność sprawiła, że parę tygodni temu młoda Szwedka zastrzegła swoje nazwisko. Również jakiś czas temu grupa lewicowych szwedzkich parlamentarzystów zgłosiła tę dziewczynkę do Pokojowej Nagrody Nobla. Ale jak widać, Greta bardzo lubi robić szum wokół siebie. Może to wynikać z jej chorób natury psychicznej, z którymi się zmaga od kilku lat (m.in. zaburzenia obsesyjne).

 

A dziś jak poinformowano światowy potentat medialny BBC przygotowuje serial dokumentalny ze specjalnym udziałem tej dziewczynki z zaburzeniami. Serial ma przede wszystkim skupić się na Grecie: jej walce z planetą, a także jak wchodzi w okres dojrzałości.

 

Rob Liddel, producent wykonawczy BBC Studios na razie zdradza wielu szczegółów. Mówi jedynie, że: „Zmiany klimatu są obecnie prawdopodobnie najważniejszą kwestią w naszym życiu. Dlatego wydaje się, że w dobrym czasie wstrzelimy się z naszą serią, która ma badać fakty i prezentować osiągnięcia wiedzy na ten złożony temat. Możliwość zrobienia tego z Gretą to niezwykły przywilej, dzięki temu uzyskamy wgląd w to, jak to jest być globalną ikoną i jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na świecie”.

Kiedy większość lewicowych mediów zachwyca się tą dziewczynką widząc w niej Mesjasza ekologii w internecie nie sposób nie natrafić na nieprzychylne komentarze. Czytamy m.in. ”

Greta to postać wymyślona przez bogatych, wpływowych ludzi. Chodzi o wielkie pieniądze, reszta jest pretekstem”, „Po co się uczyć i chodzić do szkoły, wystarczy zostać aktywistką być wypromowaną przez BBC i już masz kasę i wycieczki po całym świecie. Żyć nie umierać”, „To się doczekaliśmy ikon”, „Ciekawe czy ktoś weźmie odpowiedzialność za tą młodą osobę jak przestanie być potrzebna i zejdzie ze światowych mediów jako gwiazda i będzie musiała wrócić do szarej codzienności ?
Źródło: Wirtualne Media

Komentarze