Grupa 50 POLAKÓW wraca do POLSKI przez NIEMCY. Wcześniej odbywali KWARANTANNĘ w tym KRAJU!

Kwarantanna 50 Polaków dobiegła końca! Teraz będą wracać do Polski przez Niemcy, bo w obecnej sytuacji tylko taka istnieje możliwość.

50 polskich turystów, którzy spędzili 14 dni w kwarantannie w hotelu na Cyprze Północnym, wyleciało we wtorek rano do Niemiec. Stamtąd zabierze ich autokar do Polski.

 

„Samolot wyleciał z Ercan o godzinie 6 czasu cypryjskiego (godz. 5 w Polsce – PAP). Na jego pokładzie znajdowało się w sumie 110 pasażerów” – powiedział Serhat Ozcelik, dyrektor lotniska Ercan w Tureckiej Republice Cypru Północnego (TRCP).

 

We wtorek z Ercan wylecą jeszcze co najmniej dwa samoloty ewakuujące turystów z pięciogwiazdkowego hotelu Salamis Bay Conti, w którym przebywali Polacy. Jeden poleci do Stuttgartu, a drugi do Hanoweru. Organizowany jest też samolot do Szwecji.

 

„W Niemczech będzie czekał autobus, który zabierze rodaków do kraju” -tłumaczy Marcin Małysz, jeden z członków zarządu biura podróży Exim Tours, w którym wakacje wykupiła spora część objętych kwarantanną Polaków. Agencja ta poniosła koszty przewozu polskich turystów do kraju.

 

„Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile zajmie ten przejazd. Wszystko zależy od sytuacji na granicy. Najpierw autobus pojedzie do Katowic, a potem do Warszawy. Dojazdy do własnych domów każdy już będzie musiał zorganizować we własnym zakresie.Wszyscy według polskich przepisów ponownie będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę” – powiedział Marcin Małysz.

 

Przed wylotem, jeszcze w poniedziałek, polscy turyści zostali zbadani przez tureckocypryjskie służby medyczne. 

 

„Zrobili z nami wywiad kliniczny i zmierzyli temperaturę.Trochę boimy się tej podróży. Wolelibyśmy polecieć bezpośrednio do Polski. Niestety, nie udało się” – wyjaśnia jedna z turystek.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Takie osoby najciężej chorują na COVID-19. Naukowcy opracowali nowy raport

 

Źródło:polsatnews/pixabayKomentarze